Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A: Coritiba FBC - Sao Paulo FC 1-1 (1-0)

4 października na Estádio Major Antônio Couto Pereira w Kurytybie odbył się mecz 13. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Coritiba FBC i Sao Paulo FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

13. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-04 21:00 | Stadion: Estádio Major Antônio Couto Pereira | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
Coritiba Foot Ball Club
Sao Paulo Futebol Clube
1
1
Robson Fernandes 6'
Reinaldo 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań drużyna Sao Paulo FC wygrała 14 razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie kartką został ukarany Juanfran, piłkarz gości.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Robson Fernandes.

W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Robsonowi Fernandesowi z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Coritiba FBC.

Na drugą połowę jedenastka Sao Paulo FC wyszła w zmienionym składzie, za Pabla wszedł Vitor Bueno. Trener Sao Paulo FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Brenner, a murawę opuścił Tchê Tchê.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC: Lucianowi w 50. i Gabrielowi w 56. minucie. W 64. minucie Ramón Martínez został zmieniony przez Matheusa Buena. W tej samej minucie w drużynie Coritiba FBC doszło do zmiany. Luizinho wszedł za Guilherme Bira.

W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Hugonowi Mourze, zawodnikowi Coritiba FBC. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił z rzutu karnego Reinaldo. Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy Sao Paulo FC: Igor Gomes, Juanfran, Luciano, na ich miejsce weszli: Jonas Toró, Igor Vinicius, Santiago Tréllez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hugona Moury, Gabriela zajęli: Neilton, Pablo Thomaz.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Daniel Alves
85′ Gabriel Santana Pinto
Gabriel Davi Gomes Sara56′
64′ Ramón Martínez López
Danilo das Neves Pinheiro46′
68′ 73′ Hugo Moura Arruda da Silva
Igor Silveira Gomes84′
64′ Guilherme da Trindade Dubas
Luciano da Rocha Neves50′ 90′
 6′ 45′ Robson dos Santos Fernandes
Pablo Felipe Teixeira46′
Alex Roberto Santana Rafael
Dênis De Oliveira Aguiar Júnior
64′ Luiz Henrique Augustin Schlocobier
Lucas Estella Perri
64′ Matheus Bueno Batista
Rodrigo Nestor Bertalia
73′ Neilton Meira Mestzk
Paulo Henrique Pereira da Silva
85′ Pablo Thiago Ferreira Thomaz
Brenner Souza da Silva46′
Nathan Uiliam Fogaça
Santiago Tréllez Viveros90′

Przewaga jedenastki Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Sao Paulo FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.