Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A: Ceará SC - Fortaleza EC 2-1 (2-1)

4 sierpnia na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbyło się spotkanie 13. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Ceary S.C. i Fortaleza. Mecz zakończył się zwycięstwem Ceary S.C. 2-1. Starcie obejrzało 38 421 widzów.

13. kolejka Brazylia - Serie A
2019-08-04 00:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 38421 | Arbiter: Heber Roberto Lopes
Juninho 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 68 pojedynków drużyna Ceary S.C. wygrała 25 razy i zanotowała 19 porażek oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Ceary S.C. nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Thiago Galhardo. Sytuację bramkową stworzył Leandro Carvalho.

Drużyna Fortaleza ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Ceary S.C., strzelając kolejnego gola. W 18. minucie wynik na 2-0 podwyższył Felippe Cardoso. Asystę przy bramce zanotował Ricardinho.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Valdo z Ceary S.C. Była to 30. minuta pojedynku. W drugiej minucie doliczonego czasu gola kontaktowego strzelił z karnego Juninho. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

W 62. minucie za Osvalda wszedł Mariano Vázquez. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Samuela Xaviera z Ceary S.C., a w 69. minucie Carlinhosa z drużyny przeciwnej.

Między 67. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ceary S.C.: Leandro Carvalho, Lima, na ich miejsce weszli: Wescley, Fernando Sobral. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Romarinha, André Luisa zajęli: Edinho, Kieza. A trener Ceary S.C. wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pedro Kena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Thiago Galhardo. W samej końcówce meczu żółtą kartkę obejrzał Wescley z drużyny Ceary S.C..

W tej samej minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Carlinhos, osłabiając zespół Fortaleza. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 69. minucie. Drużynie Fortaleza zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Ceary S.C..

Roger De Carvalho
63′ Samuel Xavier Brito
Guilherme de Jesus da Silva
João Lucas Cardoso
Luis Antonio Ferreira Rodrigues
30′ Andrevaldo de Jesus Santos
Carlos Emiliano Pereira69′ 89′
 15′ 84′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Juan Sebastián Quintero Fletcher
Ricardo Dias Acosta
Paulo Roberto Valoura Junior  45′ (k.)
Fábio Gonçalves
André Luis da Costa Alfredo80′
77′ Vinícius Moreira de Lima
Wellington Pereira Nascimento
 18′ Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Osvaldo Lourenço Filho62′
67′ Leandro Carvalho da Silva
Paulo Roberto da Silva
67′ 89′ Wescley Gomes dos Santos
Gabriel Dias de Oliveira
84′ Pedro Ken Morimoto Moreira
Marlon Adriano Prezotti
77′ Fernando Pereira do Nascimento