Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A: Botafogo - Fluminense 1-1 (0-1)

W spotkaniu 13. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 4 października, drużyna Botafogo zremisowała z Fluminense 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro.

Kevin 41' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 starcia jedenastka Fluminense wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. W 41. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Botafogo Kevin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fluminense.

Na drugą połowę jedenastka Botafogo wyszła w zmienionym składzie, za Carlosa Renteríę wszedł Pedro Raul. W 50. minucie Matheus Ferraz został zmieniony przez Digão.

Niedługo później trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Yago Felipe, a murawę opuścił Fernando Pacheco. W 65. minucie arbiter ukarał kartką Michela Araúję, piłkarza Fluminense.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 73. minucie Caio Alexandre wyrównał wynik meczu.

Po chwili trener Botafogo postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rhuana wszedł Warley, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Botafogo utrzymać remis. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Muriel Gustavo Becker
41′ (samob.) Kevin Peterson Dos Santos Silva
Danilo Carvalho Barcelos
46′ Carlos Enrique Rentería Olaya
Húdson Rodrigues dos Santos82′
 73′ 89′ Caio Alexandre Sousa e Silva
Michel Daryl Araújo Villar65′
90′ Rafael Forster
Fernando José Pacheco Rivas63′
82′ Salomon Kalou
Douglas Moreira Fagundes
Matheus Barcelos da Silva
Anderson Luis de Carvalho
82′ Rhuan da Silveira Castro
Fred82′
Saulo Ferreira Silva
Marcos Felipe de Freitas Monteiro
Diego Terra Loureiro
João Vitor Lopes da Silva
82′ Warley Leandro da Silva
Egídio de Araújo Pereira Júnior
Hugo Gonçalves Ferreira Neto
Higor Gabriel Fernandes Alves
90′ David Sousa Albino
Wisney Junio Dias Carvalho
89′ Luiz Otavio Alves Marcolino
Rodrigo Júnior Paula Silva50′
Alexander Lecaros Aragón
Yago Felipe da Costa Rocha63′
Wendel Lessa de Macedo Gonçalves
Caio Fernando de Oliveira82′
82′ Sebastião Ênio Santos de Almeida
Denilson Rodrigues Roldão
46′ Pedro Raul Garay da Silva
Wanderson Felippe Cardoso dos Santos82′
Matheus Nascimento de Paula

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Botafogo żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Fluminense w drugiej połowie dokonała czterech zmian.