Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A: Avai Florianópolis - Botafogo 0-2 (0-1)

4 sierpnia na Estádio Aderbal Ramos da Silva odbył się mecz 13. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Avai Florianópolis i Botafogo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Botafogo 2-0. Na stadionie stawiło się 7 140 widzów.

13. kolejka Brazylia - Serie A
2019-08-04 21:00 | Stadion: Estádio Aderbal Ramos da Silva | Widzów: 7140 | Arbiter: Vinicius Furlan
Avai FC Florianópolis
Botafogo Rio de Janeiro
0
2
Alex Santana 19'
Marcelo Benevenuto 50'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół Avai Florianópolis wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Botafogo w 19. minucie spotkania, gdy Alex Santana strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu João Paula.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Botafogo.

Na drugą połowę zespół Avai Florianópolis wyszedł w zmienionym składzie, za Brunona Sávia wszedł Brenner.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Marcelo Conceição. Asystę przy golu zanotował Marcinho.

W 53. minucie Richard Franco zastąpił André Moritza. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gabriela z Botafogo, a w 66. minucie Igora z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Botafogo doszło do zmiany. Victor Rangel wszedł za Diego Souzę.

Po chwili trener Avai Florianópolis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Luanzinho, a murawę opuścił Pedro Castro. W 78. minucie w zespole Botafogo doszło do zmiany. Jean wszedł za Luiza Fernandę. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska André Moritz osłabiając tym samym drużynę Avai Florianópolis.

Chwilę później trener Botafogo postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rodriga Pimpão wszedł Fernando Costanza, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Botafogo utrzymać prowadzenie. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką João Paula, zawodnika gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Gabriel Costa França61′
66′ Igor Fernandes da Silva Araújo
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias  50′
Leonardo Moreira Morais
Gilson Gomes do Nascimento
Gustavo Henrique Ferrareis
Alex Paulo Menezes Santana  19′
86′ João Paulo da Silva Alves
João Paulo Mior
75′ Pedro Henrique de Castro Silva
Cicero Santos
53′ Richard Darío Franco Escobar
Diego de Souza Andrade66′
46′ Bruno Sávio da Silva
Jean Carlos de Souza Irmer78′
75′ Luan Martins Pereira
Alan Santos da Silva
53′ 81′ André Francisco Moritz
Leonardo Felipe Valencia Rossel
Jonny Ferney Mosquera Mena
Lucas da Silva Ribeiro Campos
Wesley Soares Xavier
Victor Neves Rangel66′
46′ Brenner Marlos Varanda de Oliveira

Jeśli zespół Avai Florianópolis nie wykorzystał 16 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.