Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A: Atlético Mineiro - Vasco da Gama 4-1 (4-1)

5 października na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się spotkanie 13. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Vasco da Gama. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atlético Mineiro 4-1.

13. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-05 01:30 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
M. Benítez 9'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 meczów drużyna Vasco da Gama wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartkę otrzymał Andrey z drużyny gości.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Martín Benítez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vasco da Gama, zdobywając bramkę w dziewiątej minucie meczu.

Zespół Atlético Mineiro otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 14. minucie Guilherme Arana wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Nathan.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 18. minucie spotkania, gdy Jefferson Savarino strzelił drugiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético Mineiro w 29. minucie spotkania, gdy Guga zdobył z karnego trzecią bramkę. W 35. minucie Carlinhos został zastąpiony przez Yaga Pikachu.

W 36. minucie w zespole Vasco da Gama doszło do zmiany. Marcos Júnior wszedł za Viníciusa Paivę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 37. minucie spotkania, gdy Keno strzelił z rzutu karnego czwartego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Leandro Castán, piłkarz gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

W 60. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Andrey z Vasco da Gama i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w szóstej minucie. Trener Vasco da Gama postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Bruno Gomes, a murawę opuścił Talles Magno.

Chwilę później trener Atlético Mineiro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Jaira. Na boisko wszedł Dylan Borrero, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 68. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Atlético Mineiro: Nathan, Eduardo Sasha, Keno, Júnior Alonso, na ich miejsce weszli: Allan, Marrony, Sávio, Igor Rabello. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mirandy, Germána Cana zajęli: Fellipe Bastos, Ygor Catatau. Między 72. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Atlético Mineiro i jedną drużynie przeciwnej.

Fernando Miguel Kaufmann
 29′ (k.) Cláudio Rodrigues Gomes
Matheus dos Santos Miranda83′
Réver Humberto Alves de Araujo
Ricardo Queiroz de Alencastro Graça
87′ 90′ Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica
Leandro Castán da Silva39′
 14′ Guilherme Arana Lopes
Henrique Silva Milagres
Alan Steven Franco Palma
Andrey Ramos do Nascimento6′ 60′
 18′ Jefferson David Savarino Quintero
Talles Magno Bacelar Martins64′
 37′ (k.) 89′ Marcos da Silva França
Vinícius dos Santos de Oliveira Paiva36′
68′ Nathan Allan de Souza
Carlos Vinícius Santos de Jesus35′
68′ Jair Rodrigues Júnior
Martín Nicolás Benítez  9′ 77′
72′ Eduardo Colcenti Antunes
Ulisses Wilson Jeronymo Rocha
90′ Igor Rabello da Costa
Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior36′
Fábio Santos Romeu
Gabriel Fortes Chaves
68′ 72′ Dylan Felipe Borrero Caicedo
Bruno Gomes da Silva Clevelário64′
José Marcos Costa Martins
Fellipe Ramos Ignez Bastos83′
Hyoran Kaue Dalmoro
Glaybson Yago Souza Lisboa35′
68′ 77′ Allan Rodrigues de Souza
Ygor de Oliveira Ferreira83′
72′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano
89′ Sávio Moreira de Oliveira
Guilherme Parede Pinheiro

Zespół Atlético Mineiro zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Vasco da Gama dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.