Liga brazylijska - 12. kolejka Serie A: SC do Recife - Corinthians Sao Paulo 1-0 (1-0)

24 września na Estádio Adelmar da Costa Carvalho odbyło się starcie 12. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sport Recife i Corinthians. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sport Recife 1-0.

12. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-24 02:30 | Stadion: Estádio Adelmar da Costa Carvalho | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
SC do Recife
Corinthians Sao Paulo
1
0
Iago Maidana 37'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania drużyna Corinthians wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz trzy remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Corinthians: Danilowi Avelarowi w 9. i Everaldowi w 36. minucie.

Jedynego gola z karnego strzelił Iago Maidana dla jedenastki Sport Recife. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sport Recife.

Drugą połowę drużyna Corinthians rozpoczęła w zmienionym składzie, za Everalda wszedł Luan. W 59. minucie kartkę dostał Jonathan Gómez z Sport Recife.

W 63. minucie Roni został zastąpiony przez Ramira. W tej samej minucie w zespole Corinthians doszło do zmiany. Víctor Cantillo wszedł za Xaviera. Kibice Corinthians nie mogli już doczekać się wprowadzenia Léo Natela. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mateus Vital.

W tej samej minucie w drużynie Sport Recife doszło do zmiany. Marcos Serrato wszedł za Jonathana Gómeza. W 67. minucie kartką został ukarany Sander, piłkarz gospodarzy. Po chwili trener Sport Recife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Bruninho, a murawę opuścił Thiago Neves.

W tej samej minucie Hernane został zmieniony przez Rogeria, a za Sandera wszedł na boisko Luciano, co miało wzmocnić zespół Sport Recife. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fágnera na Gustava Mantuana. Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Cássio Ramos90′
67′ 87′ Sander Henrique Bortolotto
Danilo Fernando Avelar9′
Patric Cabral Lalau
Carlos Gilberto do Nascimento Silva
 37′ (k.) Iago Justen Maidana Martins
Conserva Lemos Fagner83′ 84′
Adryelson Shawann Lima Silva
Lucas Piton Crivellaro
Marcos Antônio Almeida Silva
Mateus da Silva Vital Assumpção63′
59′ 63′ Jonathan David Gómez
Roni Medeiros de Moura63′
Lucas Andrés Mugni
Rómulo Otero Vásquez
Ricardo Ribeiro de Lima
João Vitor Xavier de Almeida63′
74′ Hernane Vidal de Souza
. Jo
74′ Thiago Neves Augusto
Everaldo Silva do Nascimento36′ 46′
Mailson Tenorio dos Santos
Walter Leandro Capeloza Artune
Francisco Alves da Silva Neto
Sidcley Ferreira Pereira
87′ Luciano Batista da Silva Junior
Guilherme de Aguiar Camacho
74′ Bruno Roberto Pereira da Silva
Gabriel Girotto Franco
63′ 85′ Marcos Vinicius Serrato
Gustavo Mantuan84′
74′ José Rogerio de Oliveira Melo
Ramiro Moschen Benetti63′
Lucas Henrique Ferreira Venuto
Luan Guilherme de Jesús Vieira46′
Ronaldo Henrique Silva
Gustavo Henric da Silva

Leonardo Natel Vieira63′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Corinthians przyznał cztery.

Jedenastka Sport Recife w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.