Liga brazylijska - 12. kolejka Serie A: Santos FC Sao Paulo - Fortaleza EC 1-1 (1-0)

W starciu 12. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 28 września, jedenastka Santosu zremisowała z Fortaleza 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Estádio Urbano Caldeira.

12. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-28 01:30 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Heber Roberto Lopes
Santos FC Sao Paulo
Fortaleza EC
1
1
Mádson 41'
Gabriel Dias 47'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Santosu wygrała dwa razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Santosu w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Mádson. Przy zdobyciu bramki pomagał Marinho.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Santosu.

Drugą połowę zespół Fortaleza rozpoczął w zmienionym składzie, za Wellingtona Paulistę wszedł Yuri Cesar.

Drużyna Fortaleza nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Dias. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Juninho.

W 54. minucie kartkę dostał Romarinho, piłkarz Fortaleza. W 60. minucie Osvaldo został zmieniony przez Ronalda. W 70. minucie sędzia pokazał kartkę Felipe Jonatanowi z jedenastki gospodarzy.

Trener Fortaleza postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Felipe i na pole gry wprowadził napastnika Franca Fragapanego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Felipe Alves Raymundo
 41′ 82′ Mádson Ferreira dos Santos
Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
Luan Peres Petroni
Jackson de Souza
70′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Luis Antonio Ferreira Rodrigues72′
Alex de Oliveira Nascimento
Carlos Emiliano Pereira
Diego Cristiano Evaristo
Gabriel Dias de Oliveira  47′
73′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Paulo Roberto Valoura Junior
85′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Wellington Pereira Nascimento46′
82′ Kaio Jorge Pinto Ramos
David Correa da Fonseca89′
73′ Arthur Gomes Lourenço
Guilherme de Jesus da Silva
82′ Marcos Rogério Ricci Lopes
Bruno Ferreira Melo
Ivonei Junior da Silva Rabelo
Ronald dos Santos Lopes60′
82′ Lucas Lourenço Andrade
Marlon Adriano Prezotti89′
73′ Carlos Sánchez
Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva46′
Jobson Souza Santos
Wanderley Sousa de Jesus
85′ Lucas Braga Ribeiro
Mariano Vásquez
Tailson Pinto Gonçalves
Ederson Alves Ribeiro Silva
73′ Raniel Santana de Vasconcelos
Franco Rodrigo Fragapane72′
Marcos Leonardo Santos Almeida
Tiago Pereira da Silva

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Fortaleza w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.