Liga brazylijska - 12. kolejka Serie A: Porto Alegre - Sao Paulo FC 1-1 (1-1)

27 września na Estádio José Pinheiro Borda odbył się pojedynek 12. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Porto Alegre i Sao Paulo FC. Mecz zakończył się remisem 1-1.

12. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-27 00:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Internacional Porto Alegre
Sao Paulo Futebol Clube
1
1
Thiago Galhardo 20'
Luciano 25'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania drużyna Sao Paulo FC wygrała 15 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Sao Paulo FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Porto Alegre była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto Alegre w 20. minucie spotkania, gdy Thiago Galhardo zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Moisés.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 25. minucie wynik ustalił Luciano. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Pablo.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Sao Paulo FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pabla wszedł Brenner. W 58. minucie żółtą kartką został ukarany Abel Hernandez, piłkarz gospodarzy.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska José Gabriel osłabiając tym samym zespół Porto Alegre. Na murawie, jak to często zdarzało się Porto Alegre w tym sezonie, pojawił się Rodrigo Moledo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Marcosa Guilhermego. W 65. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Heitorowi z Porto Alegre.

W 69. minucie Abel Hernandez został zmieniony przez Rodriga Lindosa. Trener Sao Paulo FC postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Gabriela i na pole gry wprowadził napastnika Santiago Trélleza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Reinaldo Manoel da Silva
65′ Heitor Rodrigues da Fonseca
Igor Vinicius de Souza
Edenílson Andrade dos Santos
Leonardo Pinheiro da Conceição81′
Gabriel Boschilia
Daniel Alves
60′ José Gabriel dos Santos Silva
Danilo das Neves Pinheiro86′
 20′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Gabriel Davi Gomes Sara81′
90′ Damián Marcelo Musto
Igor Silveira Gomes
58′ 69′ Abel Hernandez
Pablo Felipe Teixeira46′
62′ Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Luciano da Rocha Neves  25′ 82′
Danilo Fernandes Batista
Lucas Estella Perri
62′ Rodrigo Modesto da Silva Moledo
Bruno Fabiano Alves
Lucas Ribeiro dos Santos
Robert Abel Arboleda Escobar
Renzo Saravia
Torres Belen Juanfran
90′ Bruno Conceição Praxedes
Rodrigo Nestor Bertalia
Andrés Nicolás D'Alessandro
Luan Vinicius da Silva Santos
Matheus Isaias dos Santos
Vitor Frezarin Bueno86′
69′ Rodrigo Oliveira Lindoso