Liga brazylijska - 12. kolejka Serie A: Goiás EC - CA Mineiro Belo Horizonte 0-0

29 lipca na Estádio do Governo do Estado de Goiás (Serra Dourada) w Goiânii odbył się pojedynek 12. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Goias EC i Atlético Mineiro. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 10 439 widzów.

12. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-29 00:00 | Stadion: Estádio do Governo do Estado de Goiás (Serra Dourada) | Widzów: 10439 | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Goiás EC
CA Mineiro Belo Horizonte
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań jedenastka Atlético Mineiro wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz osiem remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Atlético Mineiro postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Rómula Otera i na pole gry wprowadził napastnika Geuvânio. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Goias EC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Marlone'a. Na boisko wszedł Giovanni Augusto, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 68. minucie Léo Sena został zastąpiony przez Yaga Felipe'a. W 69. minucie Vinícius Goes został zmieniony przez Luana, a za Alerrandra wszedł na boisko Papagaio, co miało wzmocnić jedenastkę Atlético Mineiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kayke'a na Rafaela Mourę. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Yagowi Felipe'owi z Goias EC. Była to 78. minuta spotkania.

Fábio Santos Romeu
64′ Johnath Marlone Azevedo da Silva
Vinícius Goes Barbosa de Souza69′
Jefferson Junio Antônio da Silva
Ramón Martínez López
68′ Leonardo de Souza Sena
Elias Mendes Trindade
74′ Kayke Moreno de Andrade Rodrigues
Cláudio Rodrigues Gomes
68′ 78′ Yago Felipe da Costa Rocha
José Welison da Silva
64′ Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Geuvânio Santos Silva61′
74′ Rafael Martiniano de Miranda

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Goias EC wręczył jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.