Liga brazylijska - 12. kolejka Serie A: Fortaleza EC - Corinthians Sao Paulo 1-3 (1-0)

29 lipca na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo odbył się mecz 12. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fortaleza i Corinthians. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Corinthians 3-1. Na stadionie zasiadło 41 546 widzów.

12. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-29 00:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 41546 | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
Danilo Avelar 81'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków jedenastka Fortaleza wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juninha z Fortaleza, a w 12. minucie Míchela z drużyny przeciwnej.

W 40. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Corinthians Manoel. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fortaleza.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Gabrielowi Diasowi z Fortaleza. Była to 55. minuta starcia. W 58. minucie Osvaldo zastąpił Edinha.

Chwilę później trener Corinthians postanowił wzmocnić formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Míchela. Na boisko wszedł Fágner, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. A trener Fortaleza wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marlona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Romarinho.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mauro Boselli.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Corinthians w 71. minucie spotkania, gdy Pedrinho zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mateus Vital.

W 75. minucie Everaldo został zmieniony przez Claysona, co miało wzmocnić jedenastkę Corinthians. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rogera Carvalhę na Felipe Piresa.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Corinthians, strzelając kolejnego gola. W 81. minucie wynik na 1-3 podwyższył Danilo Avelar. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Clayson.

W samej końcówce spotkania w drużynie Corinthians doszło do zmiany. Matheus Jesus wszedł za Júniora Ursa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Cássio Ramos
77′ Roger De Carvalho
Danilo Fernando Avelar  81′
Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Carlos Gilberto do Nascimento Silva
Carlos Emiliano Pereira
Míchel Macedo Rocha Machado12′ 63′
Juan Sebastián Quintero Fletcher
Manoel Messias Silva Carvalho 40′ (samob.)
55′ Gabriel Dias de Oliveira
Mateus da Silva Vital Assumpção
2′ Paulo Roberto Valoura Junior
Ocimar de Almeida Júnior89′
Wellington Pereira Nascimento
Gabriel Girotto Franco
Welker Marçal de Almeida
Pedrinho  71′
58′ Osvaldo Lourenço Filho
Mauro Boselli  67′
65′ José Romário Silva de Souza
. Jadson
65′ Marlon Adriano Prezotti
Clayson Henrique da Silva Vieira75′
58′ Francisco Edson Moreira da Silva
Silva De Souza Vagner Love
77′ Felipe Augusto Rodrigues Pires

Zawodnicy Fortaleza obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.