Liga brazylijska - 12. kolejka Serie A: Fluminense - Coritiba FBC 4-0 (1-0)

29 września na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro odbył się mecz 12. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Coritiba FBC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fluminense 4-0.

12. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-29 01:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
Ganso 87'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków drużyna Coritiba FBC wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fluminense w ósmej minucie spotkania, gdy Michel Araújo strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Wellington Silva.

Kibice Fluminense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fernanda Pacheca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Wellington Silva. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. W 33. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Danilowi Barcelosowi, piłkarzowi Fluminense. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fluminense.

Drugą połowę zespół Coritiba FBC rozpoczął w zmienionym składzie, za Matheusa Buena, Giovanniego Augusta weszli Thiago Lopes, Nathan. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Williamowi Matheusowi z drużyny Coritiba FBC. Była to 58. minuta starcia.

W 60. minucie za Freda wszedł Felippe Cardoso.

Zespół Coritiba FBC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Fluminense, strzelając kolejnego gola. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Felippe Cardoso. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Igor Julião.

Niedługo później Nino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fluminense, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Matheus Ferraz.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Natanael osłabiając tym samym zespół Coritiba FBC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fluminense w 87. minucie spotkania, gdy Ganso strzelił z rzutu karnego czwartego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Wilson Rodrigues de Moura Júnior
33′ Danilo Carvalho Barcelos
José Sabino Chagas Monteiro
82′ Igor de Carvalho Julião
William Matheus da Silva58′
Matheus Ferraz Pereira
Rodolfo Filemon de Oliveira da Silva
 72′ Marcílio Florêncio Mota Filho
Natanael Moreira Milouski87′
82′ Anderson Luis de Carvalho
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso46′
Douglas Moreira Fagundes
Matheus Bueno Batista46′
Húdson Rodrigues dos Santos
Matheus de Sales Cabral83′
60′ Fred
Hugo Moura Arruda da Silva71′
21′ Wellington Alves da Silva
Robson dos Santos Fernandes
 8′ 82′ Michel Daryl Araújo Villar
Jonathan Francisco Lemos
82′ Wisney Junio Dias Carvalho
Luiz Henrique Augustin Schlocobier
82′  87′ (k.) Paulo Henrique Chagas de Lima
Thiago Ferreira Lopes46′
82′ Yago Felipe da Costa Rocha
Matheus Galdezani83′
60′  61′ Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Ramón Martínez López71′
21′ Fernando José Pacheco Rivas
Martín Nicolás Sarrafiore65′

Henrique Vermudt

Nathan Uiliam Fogaça46′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Coritiba FBC, natomiast zawodnikom Fluminense pokazał jedną żółtą.