Liga brazylijska - 12. kolejka Serie A: Ceará SC - Goiás EC 2-2 (0-1)

W pojedynku 12. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 27 września, drużyna Ceary S.C. zremisowała z Goias EC 2-2 (0-1). Mecz odbył się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza.

12. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-27 23:15 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Ramon Abatti
David Duarte 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Goias EC wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Goias EC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Rafael Moura.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Eduardo z drużyny gospodarzy. Była to 29. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Goias EC.

Drugą połowę zespół Ceary S.C. rozpoczął w zmienionym składzie, za Rafaela Sóbisa wszedł Cleber.

Dopiero w drugiej połowie Charles wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceary S.C., zdobywając bramkę w 53. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Samuel Xavier.

Po chwili trener Ceary S.C. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Mateus Gonçalves, a murawę opuścił Felipe Silva. W 61. minucie Vinicius zastąpił Douglasa Baggia. W 62. minucie kartkę dostał Daniel Villalva z Goias EC.

W tej samej minucie trener Goias EC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Daniela Villalvę wszedł Daniel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Goias EC utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Goias EC udało się strzelić gola i wygrać. W 64. minucie kartkę dostał Tiago Pagnussat, zawodnik gospodarzy. W 67. minucie w drużynie Goias EC doszło do zmiany. Heron wszedł za Fábia Sanchesa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ceary S.C. w 73. minucie spotkania, gdy Vinícius Goes strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Bruno Pacheco.

Między 77. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Ceary S.C.: Tiago Pagnussat, Vinícius Goes, Ricardinho, na ich miejsce weszli: Gabriel Lacerda, Wescley, Marthã. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rafaela Moury, Daniela Bessy zajęli: Lucão do Break, Ignacio Jara. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na cztery minuty przed zakończeniem spotkania, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Lucão do Breakowi i Fernandowi Sobralowi.

Zawodnicy Goias EC nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu David Duarte wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Edílson.

Dwie minuty później kartki obejrzał Rafael Moura, Heron z jedenastki gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Edílson Mendes Guimarães
64′ 77′ Tiago Pagnussat
Fábio Pizarro Sanches67′
60′ Felipe de Oliveira Silva
Breno Washington Rodrigues da Silva
89′ Ricardo Dias Acosta
Ranieri Sandro
 73′ 77′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Daniel Sartori Bessa82′
86′ Fernando Pereira do Nascimento
Rafael Martiniano de Miranda  2′ 90′ 82′
 53′ Charles Rigon Matos
Vinicius Lopes da Silva61′
46′ Rafael Augusto Sóbis do Nascimento
Daniel Alberto Villalva Barrios61′ 62′
Diogo José Gonçalves da Silva
Matheus Alves da Silva Cardoso
Alyson Vinicius Almeida Neves
Lucas Cavalcante Silva Afonso
77′ Gabriel Santos Cordeiro Lacerda
Heron Crespo da Silva67′ 90′
29′ Carlos Eduardo Santos Oliveira
Cristiano da Silva Vidal
77′ Wescley Gomes dos Santos
Daniel de Pauli Oliveira62′
89′ Marthã Fernando Gonçalves Pimenta
Yago da Silva Rocha
Vinícius Moreira de Lima
Jurani Francisco Ferreira
46′ Cleber Bomfim de Jesus
Ignacio Andrés Jara Vargas82′
60′ Mateus Gonçalves Martins
Douglas Baggio de Oliveira Costa61′
Francisco Vítor Silva Costa
Mike dos Santos Nenatarvicius
Bergson Gustavo Silveira da Silva
Lucas Vinicius Gonçalves da Silva82′ 86′

Piłkarze Ceary S.C. otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.