Liga brazylijska - 12. kolejka Serie A: CA Paranaense Kurytyba - EC Bahia 1-0 (0-0)

27 września na Arena da Baixada w Kurytybie odbył się mecz 12. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Bahia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atletico Paranaense 1-0.

Christian 70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Atletico Paranaense wygrał aż 10 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie kartkę obejrzał Erick z drużyny gospodarzy.

Trener Bahia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Saldanhę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Gilberto. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Saldanhę, piłkarza Bahia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Bahia wyszedł w zmienionym składzie, za Elbera wszedł Clayson. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense: Jonathanowi w 53. i Thiagowi Helenowi w 57. minucie.

W 62. minucie Pedrinho został zastąpiony przez Renata Kayzera. W tej samej minucie w drużynie Atletico Paranaense doszło do zmiany. Jorginho wszedł za Jonathana.

Dopiero w drugiej połowie Christian wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico Paranaense, strzelając gola w 70. minucie starcia. Asystę zanotował Abner.

W 83. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 84. minucie w zespole Atletico Paranaense doszło do zmiany. Ravanelli wszedł za Léo Cittadiniego. Chwilę później trener Atletico Paranaense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Carlos Eduardo, a murawę opuścił Fabinho.

W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w drużynie Atletico Paranaense za Christiana wszedł Jaime Alvarado, a w jedenastce Bahia Ronaldo zmienił Ramona. W samej końcówce pojedynku sędzia pokazał kartkę Jaime Alvaradowi z Atletico Paranaense.

Douglas Alan Schuck Friedrich
53′ 62′ . Jonathan
Edson Fernando da Silva Gomes
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Ernando Rodrigues Lopes
57′ Thiago Heleno Henrique Ferreira
José Carlos Ferreira Junior
Abner Vinicius da Silva Santos
Luis Antonio da Rocha Junior
26′ Erick Luis Conrado Carvalho
Gregore de Magalhães Silva
 70′ 85′ Christian Roberto Alves Cardoso
Eric dos Santos Rodrigues72′
Wellington Aparecido Martins
Ronaldo da Silva Souza85′
85′ Fabio Augusto Luciano da Silva
José Elber Pimentel da Silva46′
84′ Leonardo Cittadini
Gilberto Oliveira Souza Junior33′
62′ Pedro Gabriel Pereira Lopes
Rodrigo Eduardo Costa Marinho71′
Jandrei Chitolina Carniel
Mateus Eduardo Claus
Lucas Halter
Matheus Bahia Santos
85′ 89′ Jaime Alberto Alvarado Hoyos
Ramon Rodrigo de Carvalho85′
84′ Ravanelli Ferreira dos Santos
Jefferson Gabriel Nascimento Brito
Luis Oscar Gonzalez
Marco Antonio Rosa Furtado Junior71′
Guilherme Bissoli Campos
Daniel Sampaio Simões
62′ Jorge de Moura Xavier
Clayson Henrique da Silva Vieira46′ 83′ (k.)
62′ Renato Kayzer de Souza
Rosicley Pereira da Silva72′
85′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Matheus Bonifacio Saldanha Marinho33′ 40′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.