Liga brazylijska - 12. kolejka Serie A: CA Paranaense Kurytyba - EC Bahia 1-0 (0-0)

27 września na Arena da Baixada w Kurytybie odbył się mecz 12. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Bahia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atletico Paranaense 1-0.

Christian 70'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Atletico Paranaense wygrał 13 razy i zanotował cztery porażki oraz cztery remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie sędzia pokazał kartkę Erickowi, zawodnikowi Atletico Paranaense.

W 33. minucie Gilberto został zmieniony przez Saldanhę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Saldanha z Bahia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Clayson, a murawę opuścił Elber. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense: Jonathanowi w 53. i Thiagowi Helenowi w 57. minucie.

W 62. minucie w zespole Atletico Paranaense doszło do zmiany. Renato Kayzer wszedł za Pedrinha. Trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Jonathana i na pole gry wprowadził napastnika Jorginha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Paranaense w 70. minucie spotkania, gdy Christian strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Abner.

W 83. minucie karnego dla Bahia nie wykorzystał Clayson. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W samej końcówce starcia arbiter ukarał kartką Jaime Alvarada, zawodnika gospodarzy.

Luis Antonio da Rocha Junior
57′ Thiago Heleno Henrique Ferreira
José Carlos Ferreira Junior
53′ 62′ . Jonathan
Ernando Rodrigues Lopes
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Rodrigo Eduardo Costa Marinho71′
85′ Fabio Augusto Luciano da Silva
Edson Fernando da Silva Gomes
84′ Leonardo Cittadini
Ronaldo da Silva Souza85′
 70′ 85′ Christian Roberto Alves Cardoso
Gregore de Magalhães Silva
Wellington Aparecido Martins
Eric dos Santos Rodrigues72′
26′ Erick Luis Conrado Carvalho
Gilberto Oliveira Souza Junior33′
62′ Pedro Gabriel Pereira Lopes
José Elber Pimentel da Silva46′
Jandrei Chitolina Carniel
Mateus Eduardo Claus
Lucas Halter
Matheus Bahia Santos
85′ 89′ Jaime Alberto Alvarado Hoyos
Ramon Rodrigo de Carvalho85′
84′ Ravanelli Ferreira dos Santos
Jefferson Gabriel Nascimento Brito
Luis Oscar Gonzalez
Marco Antonio Rosa Furtado Junior71′
Guilherme Bissoli Campos
Daniel Sampaio Simões
62′ Jorge de Moura Xavier
Clayson Henrique da Silva Vieira46′ 83′ (k.)
62′ Renato Kayzer de Souza
Rosicley Pereira da Silva72′
85′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Matheus Bonifacio Saldanha Marinho33′ 40′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Atletico Paranaense dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.