Liga brazylijska - 12. kolejka Serie A: Atlético Mineiro - Gremio 3-1 (1-0)

27 września na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się starcie 12. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Gremio. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético Mineiro 3-1.

12. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-27 02:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
CA Mineiro Belo Horizonte
Gremio Porto Alegre
3
1
Keno 11',51',66'
Isaque 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań zespół Gremio wygrał 17 razy i zanotował 12 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Atlético Mineiro otworzyli wynik. W 11. minucie bramkę zdobył Keno. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jefferson Savarino.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlético Mineiro.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Atlético Mineiro, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie Keno po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Asystę przy bramce zaliczył Eduardo Sasha.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Isaque. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Robinha.

W 56. minucie Darlan Mendes został zmieniony przez Guiego Azevedo. W 61. minucie w zespole Atlético Mineiro doszło do zmiany. Allan wszedł za Nathana. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Jaira, zawodnika Atlético Mineiro.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 66. minucie spotkania, gdy Keno strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Everson.

Od 72 minuty boisko opuścili piłkarze Atlético Mineiro: Guga, Alan Franco, Eduardo Sasha, Jefferson Savarino, na ich miejsce weszli: Bueno, Hyoran, Marrony, Sávio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Robinha, Isaquego, Pepê'a zajęli: Rildo, Luiz Fernando, Ferreira. W 79. minucie arbiter pokazał kartkę Luizowi Fernandzie z Gremio. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Jonathan Doin
87′ Cláudio Rodrigues Gomes
Victor Ferraz Macedo
61′ Nathan Allan de Souza
Matheus Henrique de Souza
87′ Alan Steven Franco Palma
Darlan Pereira Mendes56′
65′ Jair Rodrigues Júnior
Róbson Michael Signorini72′
90′ Jefferson David Savarino Quintero
Lucas Silva Borges
87′ Eduardo Colcenti Antunes
Isaque Elias Brito  55′ 72′
 11′, 51′, 66′ Marcos da Silva França
Eduardo Gabriel Aquino Cossa85′
Rafael Pires Monteiro
. Julio Cesar
Leandro Bagy Victor
Bruno Cortês Barbosa
87′ Wellington Daniel Bueno
Lucas Araujo de Oliveira
87′ Hyoran Kaue Dalmoro
Rildo Gonçalves de Amorim Filho72′
Calebe Goncalves Ferreira da Silva
Guilherme da Silva Azevedo56′
61′ Allan Rodrigues de Souza
Fabrício do Rosário dos Santos
87′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Aldemir dos Santos Ferreira85′
90′ Sávio Moreira de Oliveira
Luiz Fernando Moraes dos Santos72′ 79′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Gremio w drugiej połowie dokonała czterech zmian.