Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: Sao Paulo Futebol Clube - Chapecoense AF 4-0 (0-0)

W spotkaniu 11. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 23 lipca, drużyna Sao Paulo FC wysoko wygrała z Chapecoense 4-0 (0-0). Mecz na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo obejrzało 35 558 widzów.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-23 01:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Widzów: 35558 | Arbiter: Savio Pereira
Vitor Bueno 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków zespół Sao Paulo FC wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Igorowi Viniciusowi z Sao Paulo FC. Była to 36. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Sao Paulo FC wyszła w zmienionym składzie, za Luana, Alexandre'a Pato weszli Éverton, Jonas Toró.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sao Paulo FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 49. minucie Antony dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Éverton.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Sao Paulo FC, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Jonas Toró. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola ponownie pomógł Éverton.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sao Paulo FC w 56. minucie spotkania, gdy Raniel zdobył trzecią bramkę. W 61. minucie Renato Kayzer zastąpił Alana Ruschla.

W tej samej minucie Camilo został zmieniony przez Gustava Campanhara, a za Brunona Pacheca wszedł na boisko Regis, co miało wzmocnić zespół Chapecoense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ranila na Vitora Buena. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Chapecoense: Alanowi Ruschlowi w 75. i Everaldowi w 83. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vitor Bueno wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sao Paulo FC, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania starcia. Bramka padła po podaniu Igora Viniciusa.

Trzy minuty później sędzia pokazał kartkę Douglasowi, piłkarzowi Chapecoense. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Carlos Eduardo Santos Oliveira
36′ Igor Vinicius de Souza
Douglas Silva Bacelar90′
46′ Luan Vinicius da Silva Santos
Fernando Camilo Farias61′
Danilo das Neves Pinheiro
William José de Souza
Anderson Hernanes
Márcio Rodrigues Araújo
 56′ 83′ Raniel Santana de Vasconcelos
Everaldo Stum83′
 49′ Antony Matheus dos Santos
Renato Kayzer de Souza61′
46′ Alexandre Pato
Caique Silva Sá
46′ Éverton Cardoso da Silva
Bryan Borges Mascarenhas
83′  90′ Vitor Frezarin Bueno
Gustavo Campanharo61′
Húdson Rodrigues dos Santos
Augusto Cesar dos Santos Moreira
Igor Silveira Gomes
Vinícius Farias Locatelli
46′  53′ Jonas Gabriel da Silva Nunes
Diego Fabián Torres
Helio Junio Nunes de Castro
Aylon Darwin Tavella
Marcos Vinicius Silva Rocha Calazans
Regis Tosatti Giacomin86′

Zawodnicy Sao Paulo FC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.