Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: Sao Paulo FC - Atletico Paranaense 1-0 (0-0)

W pojedynku 11. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 27 sierpnia, drużyna Sao Paulo FC wygrała z Atletico Paranaense 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2020-08-27 00:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Sao Paulo Futebol Clube
CA Paranaense Kurytyba
1
0
Luciano 65'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania jedenastka Atletico Paranaense wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Sao Paulo FC wyszła w zmienionym składzie, za Gabriela, Vitora Buena weszli Hernanes, Paulinho Boia. Także w drużynie Atletico Paranaense w czasie przerwy zaszły zmiany, za Geuvânio wszedł Christian. W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Pedrinhowi z jedenastki gości.

W 65. minucie Léo Cittadini został zmieniony przez Lucha Gonzáleza. W tej samej minucie w zespole Atletico Paranaense doszło do zmiany. Vinicius Alessandro wszedł za Guilherme Bissolego.

Dopiero w drugiej połowie Luciano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sao Paulo FC, strzelając gola w tej samej minucie spotkania. Od 72 minuty boisko opuścili zawodnicy Sao Paulo FC: Dani Alves, Luciano, Tchê Tchê, na ich miejsce weszli: Luan, Igor Gomes, Liziero. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pedrinha, Richarda zajęli: Jajá, Fernando Canesin.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej drugiej minucie starcia, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC: Igorowi Viniciusowi i Reinaldowi.

Abner Vinicius da Silva Santos
90′ Reinaldo Manoel da Silva
Lucas Halter
90′ Igor Vinicius de Souza
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Leonardo Pinheiro da Conceição
Khellven Douglas Silva Oliveira
46′ Vitor Frezarin Bueno
Wellington Aparecido Martins
79′ Daniel Alves
Richard Cândido Coelho73′
90′ Danilo das Neves Pinheiro
Leonardo Cittadini65′
46′ Gabriel Davi Gomes Sara
Geuvânio Santos Silva46′
 65′ 85′ Luciano da Rocha Neves
Fernando Canesin Matos73′
79′ Luan Vinicius da Silva Santos
Leonardo da Silva Gomes
46′ Anderson Hernanes
Luis Oscar Gonzalez65′
90′ Igor Matheus Liziero Pereira
Jair Diego Alves de Brito72′
85′ Igor Silveira Gomes
Vinicius Alessandro Mingotti65′
Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
Henrique Da Silva Walter
46′ Paulo Henrique Pereira da Silva

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Atletico Paranaense przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.