Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: Porto Alegre - Gremio 1-1 (1-0)

W pojedynku 11. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 21 lipca, drużyna Porto Alegre zremisowała z Gremio 1-1 (1-0). Mecz na Estádio José Pinheiro Borda obejrzało 35 103 widzów.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-21 00:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Widzów: 35103 | Arbiter: Anderson Daronco
Internacional Porto Alegre
Gremio Porto Alegre
1
1
Paulo Miranda 22' (samob.)
Luan 71'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 69 starć jedenastka Porto Alegre wygrała 25 razy i zanotowała 22 porażki oraz 22 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Heitorowi z Porto Alegre. Była to 10. minuta pojedynku.

W 22. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Gremio Paulo Miranda. W 31. minucie za Emersona Santos wszedł Klaus.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto Alegre.

Trener Gremio postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Rafaela Galharda i na pole gry wprowadził napastnika Evertona, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Porto Alegre doszło do zmiany. Patrick wszedł za Guilherme Paredego.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie wynik ustalił Luan. Asystę zaliczył Juninho Capixaba.

Od 76. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Porto Alegre oraz dwie drużynie przeciwnej. W 79. minucie Nonato został zmieniony przez Pedro Lucasa, co miało wzmocnić jedenastkę Porto Alegre. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Tardellego na Darlana Mendesa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Luis Antonio da Rocha Junior
10′ Heitor Rodrigues da Fonseca
Leonardo da Silva Moura
31′ Emerson Raymundo Santos
Jonathan Doin 22′ (samob.)
90′ Edenílson Andrade dos Santos
Rafael Galhardo de Souza60′
Rodrigo Oliveira Lindoso
Rômulo Borges Monteiro90′
79′ Gustavo Nonato Santana
Thaciano Mickael da Silva76′
65′ Guilherme Parede Pinheiro
Diego Tardelli Martins80′
82′ Rafael Augusto Sóbis do Nascimento
Bruno Cortês Barbosa
31′ William Klaus
Pedro Tonon Geromel
Luís Eduardo Marques dos Santos
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
65′ Patrick Bezerra do Nascimento
Rondinelli da Silva Vieira
79′ Pedro Lucas Schwaizer
Vinicius Duarte
Santiago Tréllez Viveros
Sousa Soares Everton60′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Gremio przyznał dwie.

Zespół Porto Alegre wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.