Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: Fortaleza - Porto Alegre 1-0 (0-0)

20 września na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo odbyło się spotkanie 11. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fortaleza i Porto Alegre. Mecz zakończył się zwycięstwem Fortaleza 1-0.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-20 00:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Marielson Alves Silva
Fortaleza EC
Internacional Porto Alegre
1
0
Felipe 66'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków jedenastka Fortaleza wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Porto Alegre próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 26. minucie w zespole Fortaleza doszło do zmiany. Jackson wszedł za Juana Quintera.

W 30. minucie Patrick został zmieniony przez Nonata. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Porto Alegre wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andrésa D'Alessandra. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Johnny. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juninha z Fortaleza, a w 64. minucie Andrésa D'Alessandra z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Felipe dla zespołu Fortaleza. Bramka padła w tej samej minucie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Porto Alegre: Nonatowi w 72. i Boschilii w 76. minucie.

W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy Porto Alegre: Boschilia, Abel Hernandez, a na ich miejsce weszli Leandro Fernández, Leonardo Muchacho. Chwilę później trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Yuri Cesar, a murawę opuścił Osvaldo.

Moisés Roberto Barbosa
 66′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Rodrigo Modesto da Silva Moledo
Carlos Emiliano Pereira
Renzo Saravia
26′ Juan Sebastián Quintero Fletcher
Edenílson Andrade dos Santos
Marlon Adriano Prezotti
Patrick Bezerra do Nascimento30′
48′ Paulo Roberto Valoura Junior
João Lucas de Souza Cardoso46′
77′ Wellington Pereira Nascimento
José Gabriel dos Santos Silva
83′ David Correa da Fonseca
Damián Marcelo Musto
76′ Osvaldo Lourenço Filho
Leandro Miguel Fernández73′
83′ José Romário Silva de Souza
Leonardo Ferreira Gonçalves73′
Max Walef Araújo da Silva
Keiller da Silva Nunes
Roger De Carvalho
Danilo Fernandes Batista
26′ Jackson de Souza
Pedro Henrique Alves Santana
Bruno Ferreira Melo
Rodinei Marcelo de Almeida
Luiz Henrique Araujo Silva
Uendel Pereira Gonçalves
77′ Ronald dos Santos Lopes
Lucas Ribeiro dos Santos
76′ Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva
Rodrigo Oliveira Lindoso85′
83′ Franco Rodrigo Fragapane
Gustavo Nonato Santana30′ 72′ 85′
83′ Tiago Pereira da Silva
Abel Hernandez73′

Przewaga jedenastki Porto Alegre w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.