Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: Flamengo Río de Janeiro - Goiás EC 2-1 (1-1)

13 października na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się mecz 11. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro i Goias EC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 2-1.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-13 23:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Flamengo Río de Janeiro
Goiás EC
2
1
Pedro 39',90'
Vinicius 13'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Zespół Flamengo Río de Janeiro wygrał aż 10 razy, zremisował 12, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Goias EC w 13. minucie spotkania, gdy Vinicius strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Daniel Villalva.

W 21. minucie kartkę dostał Daniel Villalva z Goias EC.

Zawodnicy Flamengo Río de Janeiro nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie wyrównującego gola dla piłkarzy gospodarzy strzelił Pedro. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Bruno Henrique.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Goias EC: Tadeu w 42. minucie i Rafaelowi Mourze w czwartej minucie doliczonego czasu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie za Brena wszedł Ratinho. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Filipe Luísowi, piłkarzowi Flamengo Río de Janeiro.

Trener Goias EC postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Shaylona i na pole gry wprowadził napastnika Douglasa Baggia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 76. minucie w drużynie Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Lincoln wszedł za Gersona. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Caju z jedenastki gości.

W 85. minucie w zespole Goias EC doszło do zmiany. Juan Pintado wszedł za Daniela Villalvę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Flamengo Río de Janeiro przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej szóstej minucie starcia Pedro ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1. Bramka padła po podaniu Williana Arão.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Fábio Pizarro Sanches
63′ Filipe Luis
Daniel Alberto Villalva Barrios21′ 85′
76′ Gerson Santos da Silva
Rafael Martiniano de Miranda45′
 39′, 90′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Douglas Baggio de Oliveira Costa73′
76′ Lincoln Corrêa dos Santos
Miguel Ferreira Damasceno

Jedenastka Flamengo Río de Janeiro była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast drużyna Goias EC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.