Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: CS Alagoano - CA Paranaense Kurytyba 0-4 (0-1)

W spotkaniu 11. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 21 lipca, drużyna Alagoano przegrała wysoko z Atletico Paranaense 0-4 (0-1). Mecz na Estádio Rei Pelé w Maceió obejrzało 7 845 widzów.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-21 00:00 | Stadion: Estádio Rei Pelé | Widzów: 7845 | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
B. Romero 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 40. minucie Alecsandro został zmieniony przez Jonathana Gómeza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico Paranaense w 41. minucie spotkania, gdy Mádson zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Vitinho.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atletico Paranaense.

Na drugą połowę zespół Alagoano wyszedł w zmienionym składzie, za Cassiana wszedł Victor. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Apodiemu, piłkarzowi Alagoano.

Niedługo później Thonny Anderson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico Paranaense, strzelając kolejnego gola w 60. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Abner Felipe.

W 70. minucie Bruno Nazário został zmieniony przez Léo Cittadiniego, co miało wzmocnić drużynę Atletico Paranaense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Apodiego na Naldę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 80. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Wellingtonowi i Jeanowi Cleberowi.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Léo Cittadini. Bramka padła po podaniu Vitinha.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico Paranaense w 90. minucie spotkania, gdy Braian Romero zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu ponownie zaliczył Abner Felipe.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Mádson Ferreira dos Santos  41′
50′ 72′ Luiz Diallisson de Souza Alves
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Rafael Chagas Machado
Abner Felipe Souza de Almeida
Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
Thonny Anderson da Silva Carvalho  60′ 87′
80′ Jean Cleber Santos da Silva
Wellington Aparecido Martins80′
Francinilson Santos Meireles
Matheus Rossetto
Ricardo Bueno da Silva
Bruno dos Santos Nazário70′
40′ Alecsandro Barbosa Felisbino
Vitor Hugo Naum dos Santos90′
46′ Cassiano Dias Moreira
Tomás Gustavo Andrade87′
72′ Marinaldo dos Santos Oliveira
Leonardo Cittadini70′  86′
Gerson Guimarães Junior
Erick Luis Conrado Carvalho
Cicero dos Santos
Jáderson Flores dos Reis90′
46′ Victor Wesley dos Santos da Silva
Vinicius Alessandro Mingotti
Madson Formagini Caridade

40′ Jonathan David Gómez

Julián Alfonso Benítez Franco

Rodolfo Vicente Gamarra Varela

Jedenastka Atletico Paranaense zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Alagoano, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.