Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: Coritiba FBC - Vasco da Gama 1-0 (0-0)

W spotkaniu 11. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 20 września, jedenastka Coritiba FBC wygrała z Vasco da Gama 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Major Antônio Couto Pereira w Kurytybie.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-20 21:00 | Stadion: Estádio Major Antônio Couto Pereira | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Coritiba Foot Ball Club
CR Vasco da Gama
1
0
Robson Fernandes 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków drużyna Vasco da Gama wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ygora Catataua z Vasco da Gama, a w 41. minucie Martína Sarrafiorego z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Coritiba FBC wyszła w zmienionym składzie, za Martína Sarrafiorego wszedł Yan Sasse. W 62. minucie Matheus Bueno został zmieniony przez Thiaga Lopesa.

Niedługo później trener Vasco da Gama postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Ribamar, a murawę opuścił Bruno César. Trener Coritiba FBC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Giovanniego Augusta i na pole gry wprowadził napastnika Gabriela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Yago Pikachu z Vasco da Gama.

W 90. minucie w zespole Vasco da Gama doszło do zmiany. Lucas Santos wszedł za Tallesa Magna.

W tej samej minucie jedyną bramkę z karnego zdobył Robson Fernandes dla drużyny Coritiba FBC. W doliczonej pierwszej minucie starcia w zespole Coritiba FBC doszło do zmiany. Ramón Martínez wszedł za Hugona Mourę.

Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
41′ 46′ Martín Nicolás Sarrafiore
Bruno Gomes da Silva Clevelário74′
74′ Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Glaybson Yago Souza Lisboa86′
62′ Matheus Bueno Batista
Bruno Cesar Zanaki74′
Matheus de Sales Cabral
Germán Ezequiel Cano
90′ Hugo Moura Arruda da Silva
Talles Magno Bacelar Martins90′
 90′ (k.) Robson dos Santos Fernandes
Cayo Henrique Nascimento Ferreira
62′ Thiago Ferreira Lopes
Henrique Silva Milagres
Matheus Galdezani
Gabriel Fortes Chaves
90′ Ramón Martínez López
Fellipe Ramos Ignez Bastos74′
46′ Yan Medeiros Sasse
Lucas Santos da Silva90′
Henrique Vermudt
Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano74′
Nathan Uiliam Fogaça
Guilherme Parede Pinheiro73′
74′ Gabriel Santana Pinto
Tiago Rodrigues dos Reis

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Coritiba FBC, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.