Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: Corinthians Sao Paulo - EC Bahia 3-2 (2-1)

17 września na Arena Corinthians w São Paulo odbyło się spotkanie 11. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Corinthians i Bahia. Starcie zakończyło się zwycięstwem Corinthians 3-2.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-17 02:30 | Stadion: Arena Corinthians | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
Saldanha 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 mecze drużyna Corinthians wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Corinthians: Fágnerowi w 9. i Angelowi Araosowi w 13. minucie.

W tym czasie to piłkarze Corinthians otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Rómulo Otero. Przy strzeleniu gola pomógł Fágner.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Corinthians w 34. minucie spotkania, gdy Roni zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lucas Piton.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 36. minucie gola kontaktowego strzelił Nino Paraíba.

W 44. minucie arbiter przyznał kartkę Ronaldowi z jedenastki gości.

Na drugą połowę zespół Corinthians wyszedł w zmienionym składzie, za Angela Araosa wszedł Ramiro. Także w jedenastce Bahia w czasie przerwy zaszły zmiany, za Ronalda wszedł Rossi. W 59. minucie sędzia ukarał kartką Nina Paraíbę, piłkarza gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Corinthians, zdobywając kolejną bramkę. W 61. minucie celnym strzałem popisał się Gil. Asystę przy golu ponownie zanotował Fágner.

Chwilę później trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Marco Antonio, a murawę opuścił Rodriguinho. W tej samej minucie Gilberto zastąpił Saldanhę. W 74. minucie Everaldo został zmieniony przez Léo Natela, a za Roniego wszedł na boisko Gustavo Mosquito, co miało wzmocnić jedenastkę Corinthians. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jádsona na Daniela oraz Elbera na Claysona.

Niedługo później trener Corinthians postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mateusa Vitala wszedł Sidcley, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Corinthians utrzymać prowadzenie. W samej końcówce starcia w jedenastce Corinthians doszło do zmiany. Bruno Méndez wszedł za Rómula Otera.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie wynik ustalił Saldanha. Bramka padła po podaniu Gregorego.

W siódmej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Xavierowi, piłkarzowi Corinthians. Zespołowi Bahia zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Corinthians.

Severino do Ramo Clementino da Silva  36′ 59′
 61′ Carlos Gilberto do Nascimento Silva
Luis Antonio da Rocha Junior
9′ Conserva Lemos Fagner
Ernando Rodrigues Lopes
Lucas Piton Crivellaro
Wanderson Santos Pereira
85′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Jádson Alves dos Santos76′
13′ 46′ Angelo Giovanni Araos Llanos
Rodrigo Eduardo Costa Marinho66′
 34′ 84′ Roni Medeiros de Moura
Ronaldo da Silva Souza44′ 46′
 17′ 89′ Rómulo Otero Vásquez
Gregore de Magalhães Silva
90′ João Vitor Xavier de Almeida
Gilberto Oliveira Souza Junior66′
74′ Everaldo Silva do Nascimento
José Elber Pimentel da Silva76′
Walter Leandro Capeloza Artune
Mateus Eduardo Claus
85′ Sidcley Ferreira Pereira
Matheus Henrique Teixeira
Igor Marques Paciencia Cardoso
Matheus Bahia Santos
89′ Bruno Méndez Cittadini
Marco Antonio Rosa Furtado Junior66′
46′ Ramiro Moschen Benetti
Daniel Sampaio Simões76′
84′ Gustavo Henric da Silva
Clayson Henrique da Silva Vieira76′
74′ Leonardo Natel Vieira
Rosicley Pereira da Silva46′
Cauê Vinicius dos Santos
Matheus Bonifacio Saldanha Marinho66′  89′

Przewaga drużyny Bahia w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Corinthians, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.