Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: Ceará SC - Palmeiras Sao Paulo 2-0 (1-0)

W pojedynku 11. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 21 lipca, zespół Ceary S.C. wygrał z Palmeiras 2-0 (1-0). Mecz na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza obejrzało 32 287 widzów.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-21 00:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 32287 | Arbiter: Rodrigo D'Alonso Ferreira
Ceará SC
Palmeiras Sao Paulo
2
0
Mateus Gonçalves 32'
Leandro Carvalho 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Palmeiras wygrała aż trzy razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach spotkania kartkę otrzymał Luiz Otávio z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ceary S.C. w 32. minucie spotkania, gdy Mateus Gonçalves strzelił pierwszego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Felipe Melowi, zawodnikowi gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ceary S.C..

Na drugą połowę zespół Palmeiras wyszedł w zmienionym składzie, za Gustava Scarpę wszedł Willian. W 54. minucie Zé Rafael zastąpił Raphaela Veigę.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Willianowi Oliveirze z Ceary S.C.. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Palmeiras doszło do zmiany. Ramires wszedł za Dudu. W tej samej minucie trener Ceary S.C. postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Mateusa Gonçalvesa. Na boisko wszedł Leandro Carvalho, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Leandro Carvalho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceary S.C., zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie starcia. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 75. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Gustavowi Gómezowi i Felippe Cardosie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Weverton Pereira da Silva
4′ Luiz Otávio Anacleto Leandro
Bruno Henrique Corsini
82′ Felipe de Oliveira Silva
Gustavo Henrique Furtado Scarpa46′
Ricardo Dias Acosta
Felipe Melo de Carvalho45′
58′ 79′ Willian Oliveira dos Santos
José Rafael Vivian54′
75′ Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Brum Deyverson
 32′ 70′ Mateus Gonçalves Martins
Raphael Cavalcante Veiga54′
79′ Pedro Ken Morimoto Moreira
Thiago dos Santos
82′ Fernando Pereira do Nascimento
Matheus Fernandes Siqueira
Pedro Julião Azevedo Junior
. Ramires70′
70′  72′ Leandro Carvalho da Silva