Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: CA Mineiro Belo Horizonte - Fortaleza EC 2-2 (2-0)

21 lipca na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbył się mecz 11. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Fortaleza. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Spotkanie obejrzało 16 043 widzów.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-21 21:00 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Widzów: 16043 | Arbiter: Edina Alves Batista
Juninho 72'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć jedenastka Fortaleza wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W siódmej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Fortaleza Juninho.

W 13. minucie kartkę obejrzał Wellington Paulista z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético Mineiro w 14. minucie spotkania, gdy Juan Cazares zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 43. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Juanowi Quinterowi i André Luisowi.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie Juan Cazares został zastąpiony przez Yimmiego Charę. W 63. minucie kartkę dostał Lucas Hernández, piłkarz gospodarzy.

W tej samej minucie w drużynie Atlético Mineiro doszło do zmiany. Ramón Martínez wszedł za Jaira.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie bramkę kontaktową zdobył Carlinhos. W zdobyciu bramki pomógł Tinga. W 72. minucie wynik ustalił z karnego Juninho.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Atlético Mineiro doszło do zmiany. Luan wszedł za Geuvânio. W 80. minucie arbiter ukarał kartką Felipe Alvesa, piłkarza Fortaleza. W 82. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Atlético Mineiro.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Roger De Carvalho
63′ Lucas Camilo Hernández Perdomo
Guilherme de Jesus da Silva
Igor Rabello da Costa
Carlos Emiliano Pereira  65′
Cláudio Rodrigues Gomes
Juan Sebastián Quintero Fletcher43′
 14′ (k.) 59′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Felipe Araruna Hoffmann
Vinícius Goes Barbosa de Souza
Paulo Roberto Valoura Junior  72′ (k.) 7′ (samob.)
Elias Mendes Trindade
Wellington Pereira Nascimento13′
63′ Jair Rodrigues Júnior
André Luis da Costa Alfredo43′ 87′
Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
Welker Marçal de Almeida
76′ Geuvânio Santos Silva
Marlon Adriano Prezotti90′
63′ Ramón Martínez López
Wanderley Sousa de Jesus
Rómulo Otero Vásquez

59′ Yimmi Javier Chará Zamora

Ricardo de Oliveira

Rafael Elias da Silva

76′ 82′ (k.) Luan Madson Gedeão de Paiva

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Atlético Mineiro dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Fortaleza w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.