Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: Botafogo - Santos 0-1 (0-0)

W spotkaniu 11. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 21 lipca, zespół Botafogo przegrał z Santosem 0-1 (0-0). Mecz na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro obejrzało 16 248 widzów.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-21 16:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Widzów: 16248 | Arbiter: Heber Roberto Lopes
Botafogo Rio de Janeiro
Santos FC Sao Paulo
0
1
Marinho 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków zespół Santosu wygrał 16 razy i zanotował 11 porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 18. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Santosu i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Santosu wyszedł w zmienionym składzie, za Fernanda Uribego wszedł Marinho. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Lucas Verissimo, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 18. minucie.

W 51. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Maurowi Carlemu z Botafogo. W tej samej minucie trener Santosu postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Jeana Motę wszedł Victor Ferraz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać. W 55. minucie za Eduarda Sashę wszedł Felipe Jonatan.

Trener Botafogo postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Aleksa Santanę i na pole gry wprowadził napastnika Victora Rangela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 63. minucie w zespole Botafogo doszło do zmiany. Rodrigo Pimpão wszedł za Luiza Fernandę. Gilson z Botafogo w 69. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 10. minucie.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Botafogo doszło do zmiany. Jonathan wszedł za Diego Souzę.

Wysiłki podejmowane przez zespół Santosu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Marinho. Asystę zanotował Victor Ferraz.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Marinho, piłkarz gości.

Felipe Aguilar Mendoza
51′ Mauro Joel Carli
Marco Jorge
Gabriel Costa França
Lucas Verissimo da Silva18′ 49′
10′ 69′ Gilson Gomes do Nascimento
Gustavo Henrique Vernes12′
58′ Alex Paulo Menezes Santana
Yeferson Julio Soteldo Martínez
João Paulo Mior
Diego Cristiano Evaristo
Cicero Santos
Jean Mota Oliveira de Sousa51′
71′ Diego de Souza Andrade
Carlos Sánchez
Erik Nasciment de Lima
Eduardo Colcenti Antunes55′
63′ Luiz Fernando Moraes dos Santos
Carlos Eduardo Bertolassi da Silva
71′ Jonathan Silva Vieira
Derlis Alberto González Galeano
58′ Victor Neves Rangel
Allan Victor Oliveira Mota
Luiz Henrique Pachu Lira
Mário Sérgio Santos Costa46′  75′ 77′
63′ Rodrigo Pimpão Vianna
Alexandre Gomes Felipe

Drużyna Botafogo miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Santosu w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.