Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: Botafogo - Santos 0-0

W pojedynku 11. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 20 września, zespół Botafogo zremisował z Santosem 0-0. Mecz odbył się na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-20 23:15 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Arbiter: José Mendonça
Botafogo Rio de Janeiro
Santos FC Sao Paulo
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Santosu wygrała aż 18 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 11.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Daviemu Araújowi z zespołu gospodarzy. W 65. minucie za Ranila wszedł Kaio Jorge.

Trener Santosu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jeana Motę i na pole gry wprowadził napastnika Tailsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Niedługo później trener Botafogo postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Daviego Araúja wszedł Federico Barrandeguy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Botafogo utrzymać remis. Od 76 minuty boisko opuścili zawodnicy Botafogo: Fernando Costanza, Caio Alexandre, Victor Luis, Carlos Rentería, na ich miejsce weszli: Keisuke Honda, Rafael Forster, Hugo, Luiz Otavio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arthura Gomesa, Pary, Carlosa Sáncheza zajęli: Lucas Lourenço, Mádson, Ivonei.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Lucas Verissimo, piłkarz Santosu.

Gomes
40′ Roberto Junior Fernandez
João Paulo Silva Martins
85′ Victor Luis Chuab Zamblauskas
Luan Peres Petroni
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
Marcos Rogério Ricci Lopes87′
10′ 76′ Fernando Peixoto Costanza
Jean Mota Oliveira de Sousa65′
90′ Carlos Enrique Rentería Olaya
Carlos Sánchez11′ 87′
43′ 85′ Caio Alexandre Sousa e Silva
Mário Sérgio Santos Costa
Matheus Barcelos da Silva
Raniel Santana de Vasconcelos65′
65′ 76′ Davi Machado dos Santos Araújo
Arthur Gomes Lourenço78′
Diego Cavalieri
John Victor Maciel Furtado
Saulo Ferreira Silva
Wagner Leonardo Calvelo de Souza
76′ Federico Barrandeguy Martino
Mádson Ferreira dos Santos87′
Warley Leandro da Silva
Ivonei Junior da Silva Rabelo87′
Kevin Peterson Dos Santos Silva
Alex de Oliveira Nascimento
85′ Rafael Forster
Lucas Lourenço Andrade78′
85′ Hugo Gonçalves Ferreira Neto
Sandry Roberto Santos Goes
David Sousa Albino
Jobson Souza Santos
90′ Luiz Otavio Alves Marcolino
Lucas Braga Ribeiro
76′ Keisuke Honda
Tailson Pinto Gonçalves65′
Matheus Nascimento de Paula
Kaio Jorge Pinto Ramos65′

Marcos Leonardo Santos Almeida

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Botafogo. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Botafogo. Pokazał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.