Liga brazylijska - 11. kolejka Serie A: Avai FC Florianópolis - Goiás EC 0-0

W pojedynku 11. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 22 lipca, zespół Avai Florianópolis zremisował z Goias EC 0-0. Mecz na Estádio Aderbal Ramos da Silva obejrzało 5 497 widzów.

11. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-22 00:00 | Stadion: Estádio Aderbal Ramos da Silva | Widzów: 5497 | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Avai FC Florianópolis
Goiás EC
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań zespół Goias EC wygrał siedem razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Goias EC: Jeffersonowi w szóstej minucie i Giovanniemu Augustowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Drugą połowę drużyna Avai Florianópolis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Julinha wszedł Richard Franco. W 52. minucie za Yaga Felipe'a wszedł Léo Sena.

Po chwili trener Goias EC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Marlone, a murawę opuścił Giovanni Augusto. A kibice Avai Florianópolis nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luanzinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Douglas. Między 69. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

W 74. minucie Léo został zmieniony przez Daniela Amorima, co miało wzmocnić jedenastkę Avai Florianópolis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kayke'a na Juninha Brandão.

Goias EC
69′ Vladimir Orlando Cardoso de Araújo Filho
Tadeu Antonio Ferreira
Ebert Willian Amancio
Geovane Batista de Faria
Igor Fernandes da Silva Araújo
Yago Fernando da Silva
74′ Leonardo Moreira Morais
Daniel Guedes da Silva
Ricardo Thalheimer
Rafael Vaz dos Santos
Pedro Henrique de Castro Silva
Yago Felipe da Costa Rocha52′
63′ Douglas dos Santos
Jefferson Junio Antônio da Silva6′
Gustavo Henrique Ferrareis
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso45′ 58′
46′ Júlio Cesar Godinho Catolé
Renato Vieira Rodrigues
83′ Brenner Marlos Varanda de Oliveira
Johnath Marlone Azevedo da Silva58′
46′ Richard Darío Franco Escobar
Leonardo de Souza Sena52′
Geirton Marques Aires
José Brandão Gonçalves Júnior83′
63′ 69′ Luan Martins Pereira
Márcio Antônio de Sousa Júnior
André Francisco Moritz
Rafael Diniz Alves e Silva
Bruno Sávio da Silva

74′ 83′ Daniel Amorim Dias da Silva

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Goias EC wręczył dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.