Liga brazylijska - 10. kolejka Serie A: Palmeiras Sao Paulo - SC do Recife 2-2 (2-1)

W meczu 10. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 14 września, drużyna Palmeiras zremisowała ze Sport Recife 2-2 (2-1). Pojedynek odbył się na Allianz Parque w São Paulo.

L. Mugni 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań drużyna Palmeiras wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartkę dostał Ramires, piłkarz Palmeiras.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sport Recife w 12. minucie spotkania, gdy Iago Maidana zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 18. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Ronaldowi z drużyny gości.

Zespół Sport Recife niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 17 minut, drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Willian.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Palmeiras przyniosły efekt bramkowy. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Zé Rafael. Asystę przy golu zanotował Wesley.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Sander osłabiając tym samym drużynę Sport Recife. W czwartej minucie doliczonego czasu Hernane zastąpił Luciana.

Drugą połowę zespół Palmeiras rozpoczął w zmienionym składzie, za Ramiresa, Wesleya weszli Danilo, Gabriel Veron. Także drużyna Sport Recife rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ronalda, Leandra Barcię weszli Marcão, Rogerio. W 54. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Zé Rafalowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 59. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Zé Rafael osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 54. minucie. W 63. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Rogeriowi z Sport Recife.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie wynik ustalił Lucas Mugni. W zdobyciu bramki pomógł Rogerio.

W następstwie utraty gola trener Palmeiras postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Lucasa Limę i na pole gry wprowadził napastnika Gabriela Silvę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 72. minucie Mayke został zmieniony przez Brunona Henriquego, a za Gabriela Menina wszedł na boisko Marcos Rocha, co miało wzmocnić zespół Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Mugniego na João Igora oraz Ricardinha na Bruninha. W 82. minucie żółtą kartkę obejrzał Marquinhos z drużyny gości.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Patric Cabral Lalau
72′ Mayke Rocha de Oliveira
Iago Justen Maidana Martins  12′ (k.)
Matías Nicolás Viña Susperreguy
Adryelson Shawann Lima Silva
71′ Lucas Rafael Araujo Lima
Ronaldo Henrique Ferreira da Silva18′ 46′
80′ Gabriel Vinicius Menino
Lucas Andrés Mugni  64′ 77′
8′ 46′ . Ramires
Ricardo Ribeiro de Lima78′
 42′ 54′ 59′ José Rafael Vivian
Marcos Vinícius Sousa Natividade82′
 29′ Willian Gomes de Siqueira
Hernane Vidal de Souza45′
46′ Wesley Ribeiro Silva
Leandro Barcia Montero46′
Jaílson Marcelino dos Santos
Mailson Tenorio dos Santos
Gustavo Raúl Gómez Portillo
Francisco Alves da Silva Neto
80′ Marcos Luis Rocha Aquino
Luciano Batista da Silva Junior45′
Raphael Cavalcante Veiga
Elias Lira Nogueira Junior
72′ Bruno Henrique Corsini
Marcos Antônio Almeida Silva46′
Patrick de Paula Carreiro
Jonathan David Gómez
46′ Danilo dos Santos de Oliveira
Lucas Henrique Ferreira Venuto
46′ Gabriel Veron Fonseca de Souza
Elton Rodrigues Brandao
71′ Gabriel Silva Vieira

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Sport Recife w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.