Liga brazylijska - 10. kolejka Serie A: Gremio Porto Alegre - Fortaleza EC 1-1 (0-1)

W spotkaniu 10. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 13 września, zespół Gremio zremisował z Fortaleza 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Arena do Grêmio w Porto Alegre.

Osvaldo 17'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Gremio wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortaleza w 17. minucie spotkania, gdy Osvaldo strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Juninho.

W 33. minucie Maicon zastąpił Robinha. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fortaleza.

Na drugą połowę drużyna Gremio wyszła w zmienionym składzie, za Isaquego wszedł Luiz Fernando. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Diego Souza. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 54. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Robinhowi z zespołu gospodarzy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwone kartki dostali: Luiz Fernando z Gremio oraz Gabriel Dias z Fortaleza. Chwilę później trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Yuri Cesar, a murawę opuścił David.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fortaleza: Osvaldowi w 77. i Derleyowi w 85. minucie. Trener Gremio postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Évertona i na pole gry wprowadził napastnika Ferreirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Gremio doszło do zmiany. Gui Azevedo wszedł za Luisa Orejuelę.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Juan Sebastián Quintero Fletcher
90′ Luis Manuel Orejuela García
Gabriel Dias de Oliveira70′
90′ Éverton Cardoso da Silva
Ronald dos Santos Lopes89′
Alisson Euler de Freitas Castro
Paulo Roberto Valoura Junior
33′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Wellington Pereira Nascimento73′
Darlan Pereira Mendes
David Correa da Fonseca72′
 52′ (k.) Diego de Souza Andrade
Osvaldo Lourenço Filho  17′ 77′ 78′
46′ Isaque Elias Brito
Marlon Adriano Prezotti73′
33′ 54′ Róbson Michael Signorini
Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva72′
Lucas Silva Borges
Wanderley Sousa de Jesus78′ 85′
90′ Guilherme da Silva Azevedo
Mariano Vásquez
Fabrício do Rosário dos Santos
Ederson Alves Ribeiro Silva
90′ Aldemir dos Santos Ferreira
Franco Rodrigo Fragapane
46′ 70′ Luiz Fernando Moraes dos Santos
Tiago Pereira da Silva

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Fortaleza, który potrzebował tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy Gremio obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna Gremio dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.