Liga brazylijska - 10. kolejka Serie A: Goiás EC - Internacional Porto Alegre 1-0 (1-0)

13 września na Estádio de Hailé Pinheiro w Goiânii odbył się pojedynek 10. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Goias EC i Porto Alegre. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Goias EC 1-0.

10. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-13 23:00 | Stadion: Estádio de Hailé Pinheiro | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
Goiás EC
Internacional Porto Alegre
1
0
Vinicius 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 meczów zespół Porto Alegre wygrał 15 razy i zanotował 11 porażek oraz cztery remisy.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Goias EC. W czwartej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jefferson osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W ósmej minucie Marcos Guilherme zastąpił Boschilię. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania w drużynie Goias EC doszło do zmiany. Caju wszedł za Daniela Villalvę. W 25. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Fábiowi Sanchesowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Goias EC w 45. minucie spotkania, gdy Vinicius strzelił pierwszego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtymi kartkami Marcela Rangela z Goias EC oraz Víctora Cuestę, Brunona Praxedesa z drużyny gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Goias EC.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Pedro Henrique, piłkarz gości. Trener Porto Alegre postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Andrésa D'Alessandra i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Fernándeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 87. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Goias EC: Brenowi i Edílsonowi. W tej samej minucie Breno został zmieniony przez Ratinha, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia za Daniela Bessę wszedł na boisko Gilberto Santos, co miało wzmocnić zespół Goias EC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodineiego na Rodriga Moleda. W drugiej połowie nie padły bramki.

Pedro Henrique Alves Santana66′ 68′
87′ Edílson Mendes Guimarães
Moisés Roberto Barbosa
25′ Fábio Pizarro Sanches
Víctor Leandro Cuesta45′
87′ 87′ Breno Washington Rodrigues da Silva
Rodinei Marcelo de Almeida88′
4′ Jefferson Junio Antônio da Silva
Edenílson Andrade dos Santos
Ranieri Sandro
Bruno Conceição Praxedes45′ 46′
90′ Daniel Sartori Bessa
Andrés Nicolás D'Alessandro68′
Rafael Martiniano de Miranda
Damián Marcelo Musto
 45′ Vinicius Lopes da Silva
Abel Hernandez
9′ Daniel Alberto Villalva Barrios
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos8′
Matheus Alves da Silva Cardoso
Keiller da Silva Nunes
45′ Marcelo Rangel Rosa
Danilo Fernandes Batista
Heron Crespo da Silva
Rodrigo Modesto da Silva Moledo88′
9′ Wanderson de Jesus Martins
Uendel Pereira Gonçalves
Daniel de Pauli Oliveira
Lucas Ribeiro dos Santos
90′ Gilberto dos Santos Souza Júnior
Gabriel Boschilia8′
87′ Jurani Francisco Ferreira