Liga brazylijska - 10. kolejka Serie A: Fluminense - Corinthians 2-1 (1-0)

13 września na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się mecz 10. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Corinthians. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fluminense 2-1.

10. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-13 21:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Fluminense Rio de Janeiro
Corinthians Sao Paulo
2
1
Nenê 8',88'
Mateus Vital 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 starcia zespół Fluminense wygrał 15 razy i zanotował 14 porażek oraz 13 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie żółtą kartką został ukarany Gabriel, piłkarz gości.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie Nenê dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 18. minucie Éderson zastąpił Everalda. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Waltera z Corinthians, a w 36. minucie Dodiego z drużyny przeciwnej. W 26. minucie w drużynie Fluminense doszło do zmiany. Nino wszedł za Digão.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fluminense.

W 46. minucie żółtą kartkę dostał Bruno Méndez z Corinthians. A kibice Fluminense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luiza Henriquego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Michel Araújo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtymi kartkami Nenê'a z Fluminense i Camachę z drużyny gości.

W 88. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nenê z Fluminense. W drugiej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Danilo Barcelos osłabiając tym samym zespół Fluminense.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Mateus Vital. Przy strzeleniu gola pomagał Gil.

Drużynie Corinthians zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Fluminense.

Cássio Ramos
90′ Danilo Carvalho Barcelos
Carlos Gilberto do Nascimento Silva
Luccas Claro dos Santos
Bruno Méndez Cittadini46′
26′ Rodrigo Júnior Paula Silva
Lucas Piton Crivellaro78′
Lucas Felipe Calegari
Míchel Macedo Rocha Machado
 8′, 88′ (k.) 66′ Anderson Luis de Carvalho
Víctor Danilo Cantillo Jiménez58′
36′ Douglas Moreira Fagundes
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva18′
83′ Húdson Rodrigues dos Santos
Gabriel Girotto Franco4′ 58′
61′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Rómulo Otero Vásquez
83′ Wellington Alves da Silva
. Jo
61′ Michel Daryl Araújo Villar
Sidcley Ferreira Pereira78′
26′ Marcílio Florêncio Mota Filho
Angelo Giovanni Araos Llanos
83′ Paulo Henrique Chagas de Lima
Mateus da Silva Vital Assumpção46′  90′
83′ Yago Felipe da Costa Rocha
Guilherme de Aguiar Camacho58′ 66′
Yuri Oliveira Lima
Roni Medeiros de Moura
Miguel Silveira dos Santos
Ramiro Moschen Benetti58′
61′ Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
João Vitor Xavier de Almeida
Fernando José Pacheco Rivas
Matheus Alvarenga de Oliveira
61′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Everaldo Silva do Nascimento18′

Piłkarze Fluminense obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.