Liga brazylijska - 10. kolejka Serie A: Flamengo Río de Janeiro - Goiás EC 6-1 (4-1)

14 lipca na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się starcie 10. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro i Goias EC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 6-1. Mecz obejrzało 65 154 widzów.

10. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-14 16:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 65154 | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Kayke 12'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań jedenastka Flamengo Río de Janeiro wygrała 11 razy i zanotowała sześć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Giorgian De Arrascaeta. Sytuację bramkową stworzył Gabriel Barbosa.

Zespół Goias EC nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Kayke.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Geovane'a z Goias EC, a w 42. minucie Williana Arão z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bruno Henrique wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, strzelając kolejnego gola w 44. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flamengo Río de Janeiro w 45. minucie spotkania, gdy Giorgian De Arrascaeta zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Bruno Henrique.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 4-1 strzelił hat-tricka w piątej minucie doliczonego czasu gry Giorgian De Arrascaeta. Bramka padła po podaniu Gabriela Barbosy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo Río de Janeiro w 56. minucie spotkania, gdy Gabriel Barbosa zdobył piątą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Giorgian De Arrascaeta.

W 59. minucie Rafinha został zastąpiony przez Rodineiego. W tej samej minucie Willian Arão został zmieniony przez Gustava Cuéllara, co miało wzmocnić jedenastkę Flamengo Río de Janeiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giovanniego Augusta na Marlone'a oraz Geovane'a na Léo Senę. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Leandrowi Barcii z drużyny gości. Była to 60. minuta spotkania.

W 72. minucie w zespole Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Vitinho wszedł za Brunona Henriquego.

W 81. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Gabriel Barbosa z Flamengo Río de Janeiro. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Giorgian De Arrascaeta.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Goias EC doszło do zmiany. Paulo Ricardo wszedł za Yaga Felipe'a. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 6-1.

Yago Fernando da Silva
59′ Marcio Rafael Rafinha
Daniel Guedes da Silva
Miguel Ángel Trauco Saavedra
Rafael Vaz dos Santos
 6′, 45′, 45′ Giorgian De Arrascaeta
Yago Felipe da Costa Rocha87′
Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Jefferson Junio Antônio da Silva
Ribas da Cunha Diego
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso62′
42′ 59′ Willian Souza Arão da Silva
Michael Richard Delgado de Oliveira
 56′, 81′ Gabriel Barbosa Almeida
Kayke Moreno de Andrade Rodrigues  12′
 44′ 72′ Bruno Henrique Pinto
Leandro Barcia Montero60′
César Bernardo Dutra
Marcos de Paula Dutra
59′ Rodinei Marcelo de Almeida
Johnath Marlone Azevedo da Silva62′
59′ Gustavo Leonardo Cuéllar Gallego
Leonardo de Souza Sena62′
Robert Ayrton Piris Da Motta
Renato Vieira Rodrigues
Orlando Enrique Berrío Meléndez
José Brandão Gonçalves Júnior
72′ Victor Vinicius Coelho Santos
Márcio Antônio de Sousa Júnior
Lincoln Corrêa dos Santos

Lucas da Silva de Jesus

Zespół Flamengo Río de Janeiro był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Goias EC wręczył dwie.