Liga brazylijska - 10. kolejka Serie A: EC Bahia - Santos FC Sao Paulo 0-1 (0-0)

14 lipca na Arena Fonte Nova w Salvadorze odbyło się spotkanie 10. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Bahia i Santosu. Mecz zakończył się zwycięstwem Santosu 1-0. Pojedynek obejrzało 18 465 widzów.

10. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-14 00:00 | Stadion: Estádio Governador Roberto Santos | Widzów: 18465 | Arbiter: Jean Pierre Goncalves Lima
EC Bahia
Santos FC Sao Paulo
0
1
C. Sánchez 87'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć drużyna Bahia wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 41. minucie sędzia pokazał kartkę Eltonowi z zespołu gospodarzy.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Santos: Felipe Aguilarowi w 57. i Yefersonowi Soteldowi w 58. minucie. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Santosu doszło do zmiany. Jean Mota wszedł za Victora Ferraza.

W 61. minucie Fernando Uribe został zmieniony przez Marinha. Chwilę później trener Bahia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Shaylona. Na boisko wszedł Alejandro Guerra, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 70. minucie Arthur Caike został zmieniony przez Elbera, a za Fernandão wszedł na boisko Gilberto, co miało wzmocnić jedenastkę Bahia. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gustava Henriquego na Luiza Felipego w 82. minucie.

W 80. minucie kartką został ukarany Diego Pituca, piłkarz Santosu.

W 87. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Carlos Sánchez nie zmienił tym strzałem rezultatu meczu. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Moisés z Bahia.

Everson Felipe Marques Pires
90′ Moisés Roberto Barbosa
Lucas Verissimo da Silva
62′ Shaylon Kallyson Cardozo
Gustavo Henrique Vernes82′
Eric dos Santos Rodrigues
Yeferson Julio Soteldo Martínez58′
41′ Elton Junior Melo Ataíde
Diego Cristiano Evaristo80′
70′ Arthur Caike do Nascimento Cruz
Carlos Sánchez  87′ 87′ (k.)
70′ José Fernando Viana de Santana
Felipe Jonatan Rocha Andrade
62′ Alejandro Abraham Guerra Morales
Allan Victor Oliveira Mota
70′ Gilberto Oliveira Souza Junior
Kaio Jorge Pinto Ramos
70′ José Elber Pimentel da Silva
Mário Sérgio Santos Costa61′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Santosu przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.