Liga brazylijska - 10. kolejka Serie A: EC Bahia - AC Goianiense 0-1 (0-1)

W pojedynku 10. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 13 września, drużyna Bahia przegrała z Goianiense 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Governador Roberto Santos w Salvadorze de Bahia.

10. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-13 23:00 | Stadion: Estádio Governador Roberto Santos | Arbiter: Vinicius Gomes
EC Bahia
AC Goianiense
0
1
Jean 40'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Bahia wygrała aż dziewięć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał João Victorowi z drużyny gości. Była to 26. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Jean dla zespołu Goianiense. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Goianiense.

W 57. minucie Jádson zastąpił Daniela. Między 57. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Bahia: Clayson, Rodriguinho, Nino Paraíba, na ich miejsce weszli: Rossi, Marco Antonio, Edson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jandersona, Chica zajęli: Everton Felipe, Matheus Vargas.

Trener Bahia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Saldanhę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Gilberto. Na osiem minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę dostał Daniel, zawodnik Bahia. Chwilę później trener Goianiense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Matheuzinho, a murawę opuścił Renato Kayzer.

W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hyuriego z Goianiense, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Rossiego z drużyny przeciwnej. Minutę później za czerwoną kartkę zszedł z boiska Juninho osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Jean Paulo Fernandes Filho  40′
74′ Severino do Ramo Clementino da Silva
Edson Felipe da Cruz
Luis Antonio da Rocha Junior
Lucas da Cruz Oliveira
90′ José Carlos Ferreira Junior
João Victor da Silva Marcelino26′
Ernando Rodrigues Lopes
Eder Ferreira Graminho
57′ Jádson Alves dos Santos
Luís Eduardo Marques dos Santos
72′ Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Nicolas Vichiatto da Silva87′
Ronaldo da Silva Souza
Gustavo Henrique Ferrareis80′
75′ Gilberto Oliveira Souza Junior
Renato Kayzer de Souza87′
57′ Clayson Henrique da Silva Vieira
Matheus Cotulio Bossa87′
74′ Edson Fernando da Silva Gomes
Hyuri Henrique de Oliveira Costa80′ 88′
72′ Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Matheus de Vargas72′
57′ 82′ Daniel Sampaio Simões

57′ 90′ Rosicley Pereira da Silva

75′ Matheus Bonifacio Saldanha Marinho

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Goianiense pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.