Liga brazylijska - 10. kolejka Serie A: Cruzeiro EC - Botafogo Rio de Janeiro 0-0

W meczu 10. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 14 lipca, drużyna Cruzeiro zremisowała z Botafogo 0-0. Mecz na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte obejrzało 18 012 widzów.

10. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-14 21:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 18012 | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Cruzeiro Belo Horizonte
Botafogo Rio de Janeiro
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków jedenastka Cruzeiro wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 20. minucie Luiz Fernando został zastąpiony przez Rodriga Pimpão.

W 35. minucie w jedenastce Cruzeiro doszło do zmiany. Fred wszedł za Alejandra Cabrala. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Botafogo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Erika. Na boisko wszedł Victor Rangel, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Botafogo doszło do zmiany. Fernando Costanza wszedł za Marcinha.

Gustavo Costa da Silva Machado
35′ Alejandro Ariel Cabral
Alex Paulo Menezes Santana
46′ Thiago Neves Augusto
João Paulo Mior
Henrique Pacheco de Lima
Erik Nasciment de Lima68′
63′ Pedro Rocha Neves
Lucas da Silva Ribeiro Campos
63′ Luiz Ricardo Alves
Victor Neves Rangel68′
35′ Fred
Rodrigo Pimpão Vianna20′
46′ Mauricio Magalhães Prado

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.