Liga brazylijska - 10. kolejka Serie A: Ceará SC - Flamengo Río de Janeiro 2-0 (0-0)

W starciu 10. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 13 września, drużyna Ceary S.C. wygrała z Flamengo Río de Janeiro 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza.

10. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-13 23:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Marielson Alves Silva
Ceará SC
Flamengo Río de Janeiro
2
0
Luiz Otávio 50'
Charles 56'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków drużyna Ceary S.C. wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Flamengo Río de Janeiro próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w meczu dostał Ricardinho z zespołu gospodarzy. Była to 42. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Ceary S.C. w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Luiz Otávio. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Vinícius Goes.

Trener Flamengo Río de Janeiro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pedro. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Michael.

Drużyna Flamengo Río de Janeiro ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie wynik ustalił Charles. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Vinícius Goes.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Diego wszedł za Thiaga Maię. Chwilę później trener Ceary S.C. postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Viníciusa Goesa. Na boisko wszedł Lima, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie Leandro Carvalho został zastąpiony przez Mateusa Gonçalvesa.

Między 78. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ceary S.C.: Cleber, Ricardinho, na ich miejsce weszli: Bergson, Marthã. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mauricia Isli, Vitinha zajęli: Matheuzinho, Lincoln. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

César Bernardo Dutra
 50′ Luiz Otávio Anacleto Leandro
Gustavo Henrique Vernes
71′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Éverton Augusto de Barros Ribeiro
42′ 87′ Ricardo Dias Acosta
Thiago Maia Alencar67′
Fernando Pereira do Nascimento
Willian Souza Arão da Silva
 56′ Charles Rigon Matos
Gabriel Barbosa Almeida
86′ Cleber Bomfim de Jesus
Victor Vinicius Coelho Santos78′
75′ Leandro Carvalho da Silva
Matheus Soares Thuler
87′ Marthã Fernando Gonçalves Pimenta
Ribas da Cunha Diego67′
71′ Vinícius Moreira de Lima
João Pedro Vilardi Pinto
75′ Mateus Gonçalves Martins
Pedro Guilherme Abreu dos Santos53′
Francisco Vítor Silva Costa
Lincoln Corrêa dos Santos78′
86′ Bergson Gustavo Silveira da Silva

Rafael Augusto Sóbis do Nascimento

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Ceary S.C. przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.