Liga brazylijska - 10. kolejka Serie A: Atletico Paranaense - Porto Alegre 1-0 (0-0)

W pojedynku 10. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 14 lipca, zespół Atletico Paranaense wygrał z Porto Alegre 1-0 (0-0). Mecz na Estádio Joaquim Américo Guimarães w Kurytybie obejrzało 12 700 widzów.

10. kolejka Brazylia - Serie A
2019-07-14 21:00 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 12700 | Arbiter: Braulio da Silva Machado
CA Paranaense Kurytyba
Internacional Porto Alegre
1
0
Vitinho 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 meczów jedenastka Porto Alegre wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Atletico Paranaense próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Roberto z Porto Alegre. Była to 24. minuta pojedynku.

W 65. minucie Lucho González zastąpił Brunona Nazárię. W 66. minucie w jedenastce Porto Alegre doszło do zmiany. Wellington Silva wszedł za Rafaela Sóbisa.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Rodrigowi Lindosowi, piłkarzowi gości. Chwilę później trener Porto Alegre postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Natanaela Pimientę wszedł Erik, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jonathana z Atletico Paranaense, a w 81. minucie Martína Sarrafiorego z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie Marco Ruben został zmieniony przez Thonnego Andersona, a za Marcela Cirina wszedł na boisko Vitinho, co miało wzmocnić drużynę Atletico Paranaense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rithely'ego na José Gabriela.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Vitinho dla zespołu Atletico Paranaense. Bramka padła w tej samej minucie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie meczu, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Márciowi Azevedzie i Rony'emu.

Marcelo Lomba do Nascimento
90′ Márcio Gonzaga de Azevedo
Natanael Batista Pimienta73′
75′ . Jonathan
Martín Nicolás Sarrafiore81′
65′ Luis Oscar Gonzalez
Francisco Rithely da Silva Sousa83′
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Rodrigo Oliveira Lindoso68′
78′ Marco Gastón Ruben
Gustavo Nonato Santana
78′ Marcelo Cirino da Silva
Santiago Tréllez Viveros
90′ Ronielson da Silva Barbosa
Wellington Alves da Silva66′
78′ Thonny Anderson da Silva Carvalho
Neilton Meira Mestzk
Matheus Rossetto
Guilherme Parede Pinheiro
65′ Bruno dos Santos Nazário
Pedro Lucas Schwaizer
78′  89′ Vitor Hugo Naum dos Santos

Braian Ezequiel Romero

Jedenastka Atletico Paranaense była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.