Liga brazylijska - 10. kolejka Serie A: Atlético Mineiro - Atletico Bragantino 2-1 (1-0)

W spotkaniu 10. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 13 września, zespół Atlético Mineiro zwyciężył z Atletico Bragantino 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte.

10. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-13 23:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Ramon Abatti
Alerrandro 49'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Atletico Bragantino.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie kartkę obejrzał Edimar Fraga z zespołu gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Réver wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Mineiro , strzelając gola w 29. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Guilherme Arana.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atlético Mineiro.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Alerrandro.

W następstwie utraty bramki trener Atlético Mineiro postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił obrońcę Maíltona i na pole gry wprowadził napastnika Kena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Guilherme Aranie z Atlético Mineiro. Była to 59. minuta meczu. W 64. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gospodarzy.

W 71. minucie Alerrandro został zastąpiony przez Robinha. W 74. minucie Alan Franco został zmieniony przez Nathana, co miało wzmocnić drużynę Atlético Mineiro. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aderlana na Barreto.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Atlético Mineiro przyniosły efekt bramkowy. W 87. minucie Jefferson Savarino dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy golu zanotował Keno.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku, w zespole Atlético Mineiro za Eduarda Sashy wszedł Hyoran, a w drużynie Atletico Bragantino Artur zmienił Jana Hurtadę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Edimar Curitiba Fraga13′
 29′ Réver Humberto Alves de Araujo
Aderlan de Lima Silva81′
59′ Guilherme Arana Lopes
Leonardo Javier Realpe Montaño
58′ Maílton dos Santos de Sá
Leonardo Rech Ortiz
Igor Rabello da Costa
Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Cláudio Rodrigues Gomes
Raul Lo Gonçalves
 87′ Jefferson David Savarino Quintero
Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva
74′ Alan Steven Franco Palma
Artur Victor Guimarães90′
Allan Rodrigues de Souza
Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza  49′ 71′
64′ (k.) 90′ Eduardo Colcenti Antunes
Luis Phelipe de Souza Figueiredo
90′ Hyoran Kaue Dalmoro
Bruno Nunes de Barros
74′ Nathan Allan de Souza
Robson José Brilhante Martins71′
58′ Marcos da Silva França
Andrew Erick Feitosa
Marrony da Silva Liberato Silveira
Jan Carlos Hurtado Anchico90′
Sávio Moreira de Oliveira

Drużyna Atlético Mineiro była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.