Liga brazylijska - 1. kolejka Serie A: SC do Recife - Ceará SC 3-2 (3-1)

W spotkaniu 1. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 9 sierpnia, zespół Sport Recife wygrał z Cearą S.C. 3-2 (3-1). Starcie odbyło się na Estádio Adelmar da Costa Carvalho.

1. kolejka Brazylia - Serie A
2020-08-09 02:00 | Stadion: Estádio Adelmar da Costa Carvalho | Arbiter: Edina Alves Batista
Vitor Jacaré 57'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów jedenastka Ceary S.C. wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sport Recife w 20. minucie spotkania, gdy Elton zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Patric.

W 33. minucie sędzia ukarał kartką Fabinha, piłkarza Ceary S.C..

W 34. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Elton ze Sport Recife.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 36. minucie gola kontaktowego strzelił Cleber. Przy zdobyciu bramki asystował Fernando Sobral.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 3-1 podwyższył Jonathan Gómez.

Między 46. a 55. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sport Recife oraz dwie drużynie przeciwnej. Na drugą połowę jedenastka Ceary S.C. wyszła w zmienionym składzie, za Fabinha, Rafaela Sóbisa weszli Lima, Vitor Jacaré.

Niedługo później Vitor Jacaré wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceary S.C., zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie starcia. W 68. minucie sędzia przyznał kartkę Eltonowi z drużyny gospodarzy.

Chwilę później trener Ceary S.C. postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Clebera. Na boisko wszedł Bergson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Rafael Luiz został zmieniony przez Maxwella. Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sport Recife: Marquinhos, Jonathan Gómez, Elton, na ich miejsce weszli: Lucas Mugni, João Igor, Hernane. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusa Gonçalvesa, Charles'a zajęli: Rick, Ricardinho.

Zespołowi Ceary S.C. zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Sport Recife.

Bruno de Jesus Pacheco
54′ 71′ Rafael Luiz Santos da Costa
William Klaus
46′ Adryelson Shawann Lima Silva
Fábio Gonçalves33′ 46′
Willian Roberto de Farias
Fernando Pereira do Nascimento55′
 42′ 76′ Jonathan David Gómez
Charles Rigon Matos81′
Roberto Pimenta Vinagre Filho
Cleber Bomfim de Jesus  36′ 71′
72′ Marcos Vinícius Sousa Natividade
Mateus Gonçalves Martins76′
 20′, 34′ (k.) 68′ 85′ Elton Rodrigues Brandao
Ricardo Dias Acosta81′
71′ Maxwell Lima Santos Silva
Wescley Gomes dos Santos
72′ Lucas Andrés Mugni
Vinícius Moreira de Lima46′
76′ João Igor Oliveira de Santana
Willian Oliveira dos Santos
Philip Luis Soares da Silva
Kelvyn Ramos da Fonseca
Ronaldo Henrique Silva
Rick Jhonatan Lima Morais76′
85′ Hernane Vidal de Souza
Francisco Vítor Silva Costa46′  57′

Bergson Gustavo Silveira da Silva71′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Ceary S.C. w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.