Liga brazylijska - 1. kolejka Serie A: Sao Paulo FC - Botafogo 2-0 (1-0)

27 kwietnia na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbył się mecz 1. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Botafogo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sao Paulo FC 2-0. Starcie obejrzało 26 533 widzów.

1. kolejka Brazylia - Serie A
2019-04-27 21:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Widzów: 26533 | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Sao Paulo Futebol Clube
Botafogo Rio de Janeiro
2
0
Éverton 41'
Húdson 83'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania jedenastka Sao Paulo FC wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sao Paulo FC w 41. minucie spotkania, gdy Éverton strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Antony.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sao Paulo FC.

W 57. minucie za Wendersona wszedł Luiz Fernando. Po chwili trener Sao Paulo FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Igora Gomesa. Na boisko wszedł Hernanes, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 76. minucie Alexandre Pato został zmieniony przez Jonasa, co miało wzmocnić drużynę Sao Paulo FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bochechę na Gustava Ferrareisa oraz João Paula na Leonarda Valencię.

Zespół Botafogo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Húdson. Sytuację bramkową stworzył Hernanes.

W 87. minucie w zespole Sao Paulo FC doszło do zmiany. Vitor Bueno wszedł za Tchê Tchê. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Maurowi Carlemu z Botafogo. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jonathan Silva Vieira9′
 41′ Éverton Cardoso da Silva
Gustavo Costa da Silva Machado77′
87′ Danilo das Neves Pinheiro
Wenderson da Silva Costa Ferreira57′
 83′ Húdson Rodrigues dos Santos
João Paulo Mior13′ 77′
64′ Igor Silveira Gomes
Cicero Santos
Antony Matheus dos Santos
Erik Nasciment de Lima
76′ Alexandre Pato
Rickson Barbosa Sá da Conceição
87′ Vitor Frezarin Bueno
Jean Carlos de Souza Irmer
64′ Anderson Hernanes
Gustavo Henrique Ferrareis77′
76′ Jonas Gabriel da Silva Nunes