Liga brazylijska - 1. kolejka Serie A: Palmeiras Sao Paulo - Fortaleza EC 4-0 (1-0)

W meczu 1. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 29 kwietnia, drużyna Palmeiras wysoko wygrała z Fortaleza 4-0 (1-0). Mecz na Allianz Parque w São Paulo obejrzało 26 701 widzów.

1. kolejka Brazylia - Serie A
2019-04-29 00:00 | Stadion: Allianz Parque | Widzów: 26701 | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Bruno Henrique 90'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Ricardo Goulart został zmieniony przez Zé Rafala.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palmeiras w 17. minucie spotkania, gdy Zé Rafael strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Diogo Barbosa.

W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carlinhosa z Fortaleza, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Deyversona z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Palmeiras.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Osvaldo z zespołu gości. Była to 46. minuta pojedynku.

Drużyna Fortaleza ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marcos Rocha. Asystę przy golu zaliczył Zé Rafael.

W 71. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Zé Rafael z Palmeiras. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Marcos Rocha.

Między 72. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Fortaleza: Edinho, Junior Santos, Osvaldo, na ich miejsce weszli: Marcinho, Kieza, Gabriel Dias. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gustava Scarpy, Dudu zajęli: Lucas Lima, Hyoran.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Bruno Henrique. Bramka padła po podaniu Hyorana.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Luis Antonio Ferreira Rodrigues
 59′ Marcos Luis Rocha Aquino
Carlos Emiliano Pereira43′
 90′ Bruno Henrique Corsini
Juan Sebastián Quintero Fletcher
78′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Paulo Roberto da Silva
Felipe Melo de Carvalho
Jose Antonio dos Santos Junior72′
45′ Brum Deyverson
Wellington Pereira Nascimento
8′ Ricardo Goulart Pereira
Osvaldo Lourenço Filho46′ 74′
82′ Eduardo Pereira Rodrigues
Márcio Augusto da Silva Barbosa72′
78′ Lucas Rafael Araujo Lima
Gabriel Dias de Oliveira74′
82′ Hyoran Kaue Dalmoro
Raphael Guimarães de Paula
Thiago dos Santos
Marlon Adriano Prezotti
Moisés Lima Magalhães
Wanderley Sousa de Jesus
8′  17′, 71′ José Rafael Vivian
Matheus Alessandro dos Santos Pereira
Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Welker Marçal de Almeida72′
Arthur Mendonça Cabral
José Romário Silva de Souza

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.