Liga brazylijska - 1. kolejka Serie A: Chapecoense - Porto Alegre 2-0 (1-0)

W starciu 1. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 28 kwietnia, zespół Chapecoense wygrał z Porto Alegre 2-0 (1-0). Mecz na Arena Condá w Chapecó obejrzało 8 231 widzów.

Everaldo 45',88'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków zespół Porto Alegre wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Emersonowi Santos z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chapecoense w 45. minucie spotkania, gdy Everaldo zdobył z karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chapecoense.

W 51. minucie kartkę dostał Douglas, zawodnik Chapecoense. W następstwie utraty bramki trener Porto Alegre postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Camila i na pole gry wprowadził napastnika Jonatana Alveza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 62. minucie William Pottker zastąpił Martína Sarrafiorego. W 66. minucie Alan Ruschel został zmieniony przez Aylona, a za Diego Torresa wszedł na boisko Amaral, co miało wzmocnić zespół Chapecoense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emersona Santos na Rodriga Moleda. Niedługo później trener Chapecoense postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Regisa wszedł Renato, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Chapecoense utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Chapecoense udało się strzelić gola i wygrać.

W 88. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Everaldo z Chapecoense. Asystę zanotował Bruno Pacheco.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Roberto Pinheiro da Rosa
66′ Alan Luciano Ruschel
Emerson Raymundo Santos45′ 69′
Carlos Eduardo Santos Oliveira
Bruno Vieira do Nascimento
51′ Douglas Silva Bacelar
Fernando Camilo Farias55′
Gustavo Campanharo
Rodrigo Oliveira Lindoso
Márcio Rodrigues Araújo
Gustavo Nonato Santana
68′ Diego Fabián Torres
William de Oliveira Pottker62′
 45′ (k.), 88′ Everaldo Stum
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento
78′ Regis Tosatti Giacomin
Neilton Meira Mestzk
Elias Martello Curzel
Daniel de Sousa Brito
78′ José Renato da Silva Junior
Edenílson Andrade dos Santos
68′ William José de Souza
Guilherme Parede Pinheiro
66′ Aylon Darwin Tavella

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.