Liga brazylijska - 1. kolejka Serie A: Botafogo Rio de Janeiro - EC Bahia 1-2 (0-1)

1 października na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro odbył się pojedynek 1. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Botafogo i Bahia. Mecz zakończył się zwycięstwem Bahia 2-1.

1. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-01 02:30 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Arbiter: Savio Pereira Sampaio
Elber 84'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć zespół Botafogo wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Botafogo próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juninha Capixabę z Bahia, a w 27. minucie Victora Luisa z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Bahia otworzyli wynik. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Gilberto. W zdobyciu bramki pomógł Marco Antonio.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bahia.

Na drugą połowę drużyna Botafogo wyszła w zmienionym składzie, za Kevina, Davida Sousę weszli Federico Barrandeguy, Davi Araújo. Kibice Botafogo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rhuana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Salomon Kalou. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 57. minucie żółtą kartką został ukarany Marco Antonio, zawodnik Bahia. W tej samej minucie Bruno Nazário został zastąpiony przez Matheusa Babiego. Po godzinie gry w zespole Bahia doszło do zmiany. Ronaldo wszedł za Marca Antonia.

W tej samej minucie trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Rossi, a murawę opuścił Ramires. W 67. minucie żółtą kartkę dostał Federico Barrandeguy z Botafogo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bahia w 84. minucie spotkania, gdy Elber strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zaliczył Juninho Capixaba.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 99 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Pedro Raul.

Pięć minut później sędzia ukarał żółtą kartką Rossiego, piłkarza gości. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Federico Barrandeguy z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 67. minucie. Zespołowi Botafogo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Bahia.

Severino do Ramo Clementino da Silva
46′ David Sousa Albino
Ernando Rodrigues Lopes
Rafael Forster
Lucas Silva Fonseca
46′ Kevin Peterson Dos Santos Silva
Luis Antonio da Rocha Junior25′
84′ Carlos Enrique Rentería Olaya
Eric dos Santos Rodrigues60′
27′ Victor Luis Chuab Zamblauskas
Elias Mendes Trindade68′
Caio Alexandre Sousa e Silva
Clayson Henrique da Silva Vieira68′
57′ Bruno dos Santos Nazário
Gregore de Magalhães Silva
 90′ Pedro Raul Garay da Silva
Marco Antonio Rosa Furtado Junior57′ 60′
46′ Salomon Kalou
Gilberto Oliveira Souza Junior  42′ 75′
Saulo Ferreira Silva
Mateus Eduardo Claus
Diego Terra Loureiro
Matheus Bahia Santos
46′ 67′ 90′ Federico Barrandeguy Martino
José Carlos Ferreira Junior
84′ Warley Leandro da Silva
Wanderson Santos Pereira
Hugo Gonçalves Ferreira Neto
Edson Fernando da Silva Gomes
Luiz Otavio Alves Marcolino
Ronaldo da Silva Souza60′
46′ Rhuan da Silveira Castro
Ramon Rodrigo de Carvalho
Alexander Lecaros Aragón
Jefferson Gabriel Nascimento Brito
57′ Matheus Barcelos da Silva
Daniel Sampaio Simões68′
46′ Davi Machado dos Santos Araújo
Rosicley Pereira da Silva60′ 90′
Matheus Nascimento de Paula
José Elber Pimentel da Silva68′  84′

Matheus Bonifacio Saldanha Marinho75′

Przewaga zespołu Botafogo w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.