Liga brazylijska - 1. kolejka Serie A: Atletico Paranaense - Vasco da Gama 4-1 (2-0)

28 kwietnia na Estádio Joaquim Américo Guimarães w Kurytybie odbyło się starcie 1. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Vasco da Gama. Mecz zakończył się zwycięstwem Atletico Paranaense 4-1. Na stadionie stawiło się 11 108 widzów.

1. kolejka Brazylia - Serie A
2019-04-28 21:00 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 11108 | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Bruno César 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki drużyna Vasco da Gama wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Atletico Paranaense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach starcia bramkę zdobył Bruno Guimarães. Sytuację bramkową stworzył Marco Ruben.

W 34. minucie Camacho został zastąpiony przez Wellingtona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico Paranaense w 45. minucie spotkania, gdy Marco Ruben strzelił drugiego gola.

W 56. minucie kartkę dostał Raul z Vasco da Gama. W 58. minucie boisko opuścili zawodnicy Vasco da Gama: Ribamar, Yan Sasse, a na ich miejsce weszli Maximiliano López, Yago Pikachu.

W 66. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Vasco da Gama Werley. W 68. minucie Miranda został zmieniony przez Brunona Césara, co miało wzmocnić jedenastkę Vasco da Gama. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Rubena na Marcela Cirina.

Po chwili trener Atletico Paranaense postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Brunona Guimarãesa wszedł Márcio Azevedo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Atletico Paranaense utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Atletico Paranaense udało się strzelić gola i wygrać. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Thiaga Helena, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico Paranaense w 86. minucie spotkania, gdy Nikão zdobył czwartą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Rony.

Prawie natychmiast Bruno César wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vasco da Gama, strzelając gola w 89. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Marrony.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Alexander Silva de Lucena
86′ Thiago Heleno Henrique Ferreira
Ricardo Queiroz de Alencastro Graça
34′ Guilherme de Aguiar Camacho
Raul Lo Gonçalves56′
 86′ Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Lucas da Silva Izidoro
 3′ 77′ Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Glaybson Yago Souza Lisboa58′
 45′ 69′ Marco Gastón Ruben
Luiz Gustavo Tavares Condé
77′ Márcio Gonzaga de Azevedo
Cláudio Winck Neto
34′ Wellington Aparecido Martins
Eduardo Feitoza Sampaio
Leonardo Cittadini
Willian Marlon Ferreira Moraes
Erick Luis Conrado Carvalho
Fellipe Ramos Ignez Bastos
69′ Marcelo Cirino da Silva
Yan Medeiros Sasse58′
Braian Ezequiel Romero
Andrey Ramos do Nascimento

Bruno Cesar Zanaki68′  89′

Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano58′

Tiago Rodrigues dos Reis

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.