Liga brazylijska - 1. kolejka Serie A: Atlético Mineiro - Avai Florianópolis 2-1 (1-0)

W meczu 1. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół Atlético Mineiro wygrał z Avai Florianópolis 2-1 (1-0). Mecz na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte obejrzało 10 531 widzów.

1. kolejka Brazylia - Serie A
2019-04-28 00:00 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Widzów: 10531 | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
F. Brizuela 46'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Atlético Mineiro wygrała aż dziewięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 45. minucie spotkania, gdy Fábio Santos zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlético Mineiro.

Drugą połowę jedenastka Avai Florianópolis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Getúlia wszedł Feliciano Brizuela.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Feliciano Brizuela. Przy zdobyciu bramki asystował Iury.

Piłkarze Atlético Mineiro szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie Ricardo Oliveira dał prowadzenie swojej drużynie. W zdobyciu bramki pomógł Geuvânio.

W 64. minucie Elias zastąpił Viníciusa Goesa. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Avai Florianópolis doszło do zmiany. André Moritz wszedł za Jonnego Mosquerę. Trener Avai Florianópolis postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Gegégo i na pole gry wprowadził napastnika Jonesa Cariocę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Betão z Avai Florianópolis. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Marcos Roberto da Silva Barbosa
 45′ (k.) Fábio Santos Romeu
Iury de Oliveira Nascimento
64′ Elias Mendes Trindade
Paulo Oliveira de Souza Junior
Adílson Warken
João Paulo da Silva Alves
 53′ 90′ Ricardo de Oliveira
Pedro Henrique de Castro Silva
78′ Yimmi Javier Chará Zamora
Luan Martins Pereira
90′ José Welison da Silva
André Francisco Moritz73′
Nathan Allan de Souza
Feliciano Brizuela Baez46′  46′
64′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Jones da Silva Lopes74′
Bruno Roberto Pereira da Silva
João Paulo Ferreira Lourenço
78′ Jair Rodrigues Júnior

Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza

Maicon Marques Bitencourt

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Avai Florianópolis wręczył jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.