Joinville EC - AC Goianiense 0-2 (0-2). Copa do Brasil

16 kwietnia na Arena Joinville odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Joinville a Goianiense. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Goianiense 2-0, który wywalczył awans.

Danilo Gomes 17'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie João Paulo dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedenastka Joinville ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości , strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry wynik ustalił Danilo Gomes.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Joinville wyszła w zmienionym składzie, za Luquinhasa wszedł Gustavo Ermel. W 55. minucie w zespole Joinville doszło do zmiany. Diego wszedł za Yanna.

W tej samej minucie Yaya Banhoro został zastąpiony przez Caia Monteira. Między 66. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Goianiense: Zé Roberto, Danilo Gomes, João Paulo, Dudu, Janderson, na ich miejsce weszli: André Luis, Arthur Gomes, Matheus Oliveira, Arnaldo, Roberson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Naldy, Helersona zajęli: Alex Nagib, Vinícius Freitas. Między 75. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Natanael Batista Pimenta
79′ Helerson Mateus do Nascimento
Nathanael Ananias da Silva
70′ Marinaldo dos Santos Oliveira
Éder Ferreira Graminho
Fernando Fonseca Ferreira
Luís Eduardo Marques dos Santos84′
Edson Ramos de Silva
João Paulo da Silva Alves  7′ 74′
55′ Yann Del Pino Rolim
Willian Marlon Ferreira Moraes
46′ Lucas Henrique dos Santos
Marlon Rodrigues Freitas
80′ Davi Xavier Lopes dos Santos
José Roberto Assunção de Araujo Filho66′
55′ Yaya Banhoro
Danilo Gomes Magalhães  17′ 66′
Thiago dos Santos
Janderson Santos de Souza84′
Felipe Leineker Pedroso
Mauricio Kozlinski
79′ Vinícius de Freitas Ribeiro
Igor Aquino da Silva
Geovani Eduardo Prado Marinho
Arnaldo Manoel de Almeida84′
Roger de Braga
Gabriel Baralhas dos Santos
55′ Diego Mathias de Almeida
André da Silva Lima
Douglas Ricardo Packer
Arthur Gomes Lourenço66′
Diogo Silva dos Santos
Matheus Oliveira Santos74′ 81′
70′ Alex Teixeira dos Santos
André Luis da Costa Alfredo66′
46′ Gustavo Ermel
Roberson de Arruda Alves84′
Paulo Victor Ferreira de Jesus

Alison Henrique Mira

55′ Caio Monteiro Costa

Piłkarze Joinville obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.