Internacional Porto Alegre - Vitória Salvador 1-3 (0-0). Copa do Brasil

11 czerwca na Estádio José Pinheiro Borda odbył się pojedynek rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Porto Alegre a Vitoria Salvador. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vitoria Salvador 3-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężył zespół Porto Alegre tylko 1-0, więc awans wywalczyła drużyna Vitoria Salvador.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-06-11 02:30 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
Guilherme Santos 85'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Porto Alegre wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Pablowi Silesowi z zespołu gości.

W 30. minucie Soares został zmieniony przez Guilherme Santosa. W 43. minucie żółtą kartkę dostał Pedro Henrique, piłkarz Porto Alegre. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Vitoria Salvador wyszła w zmienionym składzie, za Ygora Catataua, Mateusa Moraesa weszli Fernando Neto, David. Pedro Henrique z Porto Alegre w 51. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 43. minucie.

Trener Porto Alegre postanowił bronić wyniku. W 53. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Thiaga Galharda wszedł Lucas Ribeiro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W 55. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Samuelowi Wanderleyowi, zawodnikowi gości. Trener Vitoria Salvador postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Pabla Silesa i na pole gry wprowadził napastnika Dineiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Tymczasem piłkarze Vitoria Salvador nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Samuel Wanderley.

W 72. minucie Yuri Alberto został zmieniony przez Caia Vidala, a za Taisona wszedł na boisko Mauricio, co miało wzmocnić zespół Porto Alegre. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Wanderleya na Eduarda. W 74. minucie żółtą kartkę dostał Marcelo Alves z Vitoria Salvador.

Drużyna Porto Alegre wyrównała wynik meczu. W 78. minucie João de Souza wyrównał wynik meczu.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę otrzymał João Vitor z drużyny gości.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-2 w tej samej minucie zdobył Eduardo.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Vitoria Salvador, strzelając kolejnego gola. W 85. minucie wynik ustalił Guilherme Santos.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w zespole Porto Alegre doszło do zmiany. Boschilia wszedł za João de Souzę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Boschilię, piłkarza Porto Alegre. Minutę później czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Boschilia, osłabiając drużynę gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Lucas Willians Assis Arcanjo
43′ 51′ Pedro Henrique Alves Santana
Gabriel Bispo dos Santos
 78′ 88′ João Lucas de Souza Cardoso
Anmerson da Silva Soares30′
72′ . Taison
Pablo Fabricio Siles Morales25′ 64′
53′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Samuel Vanderlei da Silva  70′ 55′ 77′
72′ Yuri Alberto Monteiro da Silva
João Victor Carroll Santana
53′ Lucas Ribeiro dos Santos
Fernando José da Cunha Neto46′
Heitor Rodrigues da Fonseca
Eduardo da Silva Albuquerque77′  80′
88′ 90′ 90′ Gabriel Boschilia
João Pedro Mendes Santos
Lucas de Ramos Silveira
David da Hora da Conceição46′
72′ Mauricio Magalhães Prado
Caíque Silvio Souza da Silva
72′ Caio Vidal Rocha

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz dwie czerwone. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy.

Zespół Porto Alegre w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.