Internacional Porto Alegre - Goiás EC 1-0 (1-0). Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A

W starciu 29. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 10 stycznia, zespół Porto Alegre zwyciężył z Goias EC 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio José Pinheiro Borda.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-10 22:15 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Edina Alves Batista
Internacional Porto Alegre
Goiás EC
1
0
Bruno Praxedes 43'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Goias EC plącze się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to drużyna Porto Alegre zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań zespół Porto Alegre wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz cztery remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Breno z Goias EC. Była to 29. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu dla Porto Alegre zdobył Bruno Praxedes w 43. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Rodinei.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto Alegre.

Trener Porto Alegre postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Abel Hernández, a murawę opuścił Thiago Galhardo. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter przyznał kartkę Heronowi z jedenastki gości.

Na murawie, jak to często zdarzało się Goias EC w tym sezonie, pojawił się Daniel, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 64. minucie Brena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie Rafael Moura zastąpił Índia. Między 64. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Porto Alegre: Caio, Nonato, Patrick, Rodrigo Dourado, na ich miejsce weszli: Marcos Guilherme, Rodrigo Lindoso, João Peglow, Lucas Ribeiro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Douglasa Baggia, Alejandra Cabrala zajęli: Vinicius, Miguel Ferreira.

Jefferson Junio Antônio da Silva
 43′ Bruno Conceição Praxedes
Fábio Pizarro Sanches
70′ Caio Vidal Rocha
Breno Washington Rodrigues da Silva29′ 64′
82′ Patrick Bezerra do Nascimento
Douglas Baggio de Oliveira Costa64′
87′ Rodrigo Dourado Cunha
Alejandro Ariel Cabral84′
70′ Gustavo Nonato Santana
Rafael Martiniano de Miranda64′
46′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
José Fernando Viana de Santana
Danilo Fernandes Batista
Marcelo Rangel Rosa
Leonardo Borges da Silva
Daniel de Pauli Oliveira64′
87′ Lucas Ribeiro dos Santos
Miguel Ferreira Damasceno84′
70′ Rodrigo Oliveira Lindoso
Eduardo Figueiredo da Cruz64′
70′ Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Vinicius Lopes da Silva64′
Leandro Miguel Fernández

46′ Abel Mathías Hernández Platero

Mauricio Magalhães Prado

82′ João Gabriel Martins Peglow

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Porto Alegre żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Goias EC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.