Internacional Porto Alegre - EC Bahia 2-0 (1-0). Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A

W spotkaniu 22. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Porto Alegre wygrała z Bahia 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio José Pinheiro Borda.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2021-09-26 21:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
Internacional Porto Alegre
EC Bahia
2
0
Yuri Alberto 39'
Rodrigo Dourado 74'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Porto Alegre wygrała aż 15 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 10. minucie na plac gry wszedł Gilberto, a murawę opuścił Rodriguinho.

Między 19. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto Alegre w 39. minucie spotkania, gdy Yuri Alberto zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Edenílson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto Alegre.

W 62. minucie Taison zastąpił José Guerrera. W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy Bahia: Thonny Anderson, Matheus Galdezani, a na ich miejsce weszli Óscar Ruiz, Eugenio Isnaldo.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Porto Alegre doszło do zmiany. Mauricio wszedł za Patricka.

Jedenastka Bahia ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 74. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Rodrigo Dourado. Bramka padła po podaniu Víctora Cuesty.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Gustavo Henrique, Patrick de Lucca, a na ich miejsce weszli Lucas Fonseca, Edson. A trener Porto Alegre wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Palaciosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Yuri Alberto. Na osiem minut przed zakończeniem starcia w zespole Porto Alegre doszło do zmiany. Gustavo Maia wszedł za Heitora.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Víctorowi Cueście z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Mateus Eduardo Claus
27′ 82′ Heitor Rodrigues da Fonseca
Severino do Ramo Clementino da Silva
Bruno Méndez Cittadini
Lucas Silva Fonseca79′
90′ Víctor Leandro Cuesta
Óscar Ramón Ruiz Roa63′
72′ Patrick Bezerra do Nascimento
Eugenio Horacio Isnaldo63′
 74′ Rodrigo Dourado Cunha
Lucas Andrés Mugni19′
62′ . Taison
Hugo Rodallega Martínez
 39′ 82′ Yuri Alberto Monteiro da Silva
Gustavo Henrique Santos79′
72′ Mauricio Magalhães Prado
Lucas Araújo de Oliveira
62′ José Paolo Guerrero Gonzáles
Thonny Anderson da Silva Carvalho63′
82′ Gustavo Maia da Silva
Matheus Galdezani63′
82′ Carlos Alonso Enrique Palacios Núñez
Daniel Sampaio Simões
Caio Vidal Rocha
Maycon Douglas Oliveira Silva

Gilberto Oliveira Souza Junior10′ 37′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Bahia wymieniła pięciu graczy.